• $12,5596
  • €14,1584
  • 724.328
  • 1785.72
11 Nisan 2014 Cuma

Bu Erdoğan nefreti sizi iflah etmez

BU YAZIYI SPİKERDEN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Biliyorum bu ülkede birileri hayatları boyunca cuntacılardan aldıkları hazzı hiçbir şeyden almadılar. Bu yüzden de 17 Aralık’ta kıyafet değiştirmiş olarak arzı endam eden ‘mistik darbe’ girişimini görünce koşarak cunta mevzilerinde yerlerini aldılar.
Paralel darbe girişiminin bir cemaat merkezli genetik ortakları, bir de CHP gibi Cumhuriyet tarihi boyunca darbe geleneğinden beslenmiş doğal ortakları vardı. Bu arada özü itibarıyla 27 Mayıs ruhuna bağlı kimi zaman liberal, kimi zaman demokrat ve kimi zaman da devrimci hayaller kuran yarı aydınlar var ki onları hiç saymıyorum bile... Zira onlar zaten kafadan darbeci…
Şimdi açıkça konuşalım, 17 Aralık’tan sonra beddua ve tape kardeşliğinde buluşan bu sandık kaçkını kesimler bütün kirli numaralarını denediler.
İşte bu işine gelince demokrat olan, işine gelmeyince de sandığa karşı nefret mangaları oluşturmakta bir beis görmeyen kesimler 30 Mart öncesinde CHP’ye öyle bir oyun oynadılar ki şimdi CHP çaresizlik içinde çıkış yolu arıyor.
Mesela Pensilvanya CHP’ye dedi ki, bende öyle tapeler, öyle ses kayıtları, öyle belgeler var ki, bunları kullanırsanız Tayyip Erdoğan’ı rahatlıkla bitirir ve yüzde 30’ların altına düşürürsünüz ve Erdoğan da kaçar…
Tam bir paralel sevdasına kapılan CHP bu tapelerin, kasetlerin üzerine balıklama atladı ve meydanlarda bunları hiçbir ahlaki kuralı, demokratik terbiyeyi dikkate almadan tepe tepe kullandı, zevkle adeta üzerinde tepindi. O kullandıkça Pensilvanya takviye etti ve böylece 31 Mart sabahına uyandık.
Sonuç, CHP için kelimenin tam anlamıyla bir hezimet…
Şimdi CHP şaşkınlık ve çaresizlik içindedir. Bu yüzden de seçimlerin sıhhatine gölge düşürecek bir hezeyan hali içinde olması son derece normaldir. Bu bir tür çaresizlik sendromudur, dolayısıyla CHP’ye şefkat gösterelim…
Eminim CHP bir imkanını bulsa ya da elinden gelse 1950’den bu yana kaybettiği bütün seçimlerin iptal edilmesini ister. Bu ruhsal bir çöküntü halidir, kısa sürede bir tedavisi var mıdır açıkçası onu bilemiyorum. Ama yine de CHP'nin psikologlar nezaretinde bir rehabilitasyona ihtiyacı olduğu kanaatindeyim.
Kuşkusuz 30 Mart’ta en büyük vurgunu Fethullah Gülen grubu, paralel medya ve CHP basın bürosu gibi çalışan gazeteler, televizyonlar ve kibirle millet iradesine parmak sallayan üçüncü sınıf kalemler yemiştir. Çünkü paralele iliştirilmiş medya da, CHP’nin yarı resmi yayın organları da kendilerine yeni bir meslek edindiler; tapecilik… İşin tuhaf tarafı, seçim öncesi tapecilikte zirve yapan kalemler şimdi Kılıçdaroğlu’nu kasetlerle seçim kampanyası yürüttüğü için eleştiriyorlar. Gel de Kılıçdaroğlu’na acıma, ne yapsın garibim…
30 Mart seçimleri göstermiştir ki millet iradesini esir almak üzere yola çıkan paralel çapulcuların kuyruğuna takılan liberal, sol ve devrimci avanakların bu ülkede yeni bir vesayet oluşturma şansları kalmamıştır. Haysiyetsizce sürdürdükleri montaj politikalarına ve diktatörlük sayıklamalarına rağmen sandığın altında kalmışlardır. Ellerinde Twitter'daki üçüncü sınıf müşteriler dışında bir malzemeleri de kalmamıştır.
Tablo son derece net... Bundan sonra ne cemaat medyası, ne CHP basın bürosu gibi çalışan ve de nesli tükenmekte olan eski Türkiye medyası ne de darbecilikten bozma liberal tayfa CHP'yi kurtaramaz.
Çünkü sırf Tayyip Erdoğan nefreti üzerine bina edilen bu çarpık ittifak, Türkiye toplumuyla örtüşen AK Parti sosyolojisini anlamaktan uzak olduğu gibi seçim sonuçlarını analiz edebilecek zekâdan da mahrumdur. 12 yıldır AK Parti'nin her seçim zaferi sonrasında halkın tercihlerini küçümseyerek entelektüel hezimetlerine bahane üretmeye çalıştılar.
Bir kez olsun seçimlerde oluşan Türkiye haritasını önlerine alıp okumaya çalışsalar, belli şehirlere sıkışan CHP'nin ne kendisine, ne cemaate ne de bu zekâ fukarası liberal avanaklara bir faydasının dokunmayacağını rahatlıkla görebilirler.

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Kedi ile köpeğin şaşırtan dostluğu

Omicron varyantının semptomları açıklandı

Zor şartlarda mangal kömürü üretip ailelerinin geçimlerini sağlıyorlar