• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
26 Ocak 2024 Cuma

Kılıçdaroğlu'nun ayak sesleri

CHP'nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart sonrasında yeniden partinin başına geçme planını uygulamaya başladı.

Yerel seçimlerde yaşanacak bir başarısızlık durumunda, Kılıçdaroğlu'nun, başarısızlığı gerekçe göstererek mevcut CHP yönetimine karşı bayrak açması kuvvetle muhtemel.

"Kılıçdaroğlu, CHP'nin seçimlerden başarısız çıkacağı düşüncesiyle CHP PM Üyesi Müslim Sarı'ya "kurultay için çalışma" görevi verdi" iddiası Müslim Sarı tarafından yalanlansa da partide yaşanan "Meclis İdare Amirliği Seçimi" kavgası Kılıçdaroğlu'na yakın bir ekibin örgütlü olarak hareket ettiğine işaret ediyor.

Basına kapalı gerçekleşen Meclis İdare Amirliği Seçiminde Kılıçdaroğlu'na yakınlığı ile bilinen aday Genel Merkez'in adayının 55 oyuna karşı 67 oyla üstünlük sağladı.

Kılıçdaroğlu'nun, Özgür Özel'in yaptığı "sahaya in" çağrısını reddetmesi de gerginliğin boyutunu ortaya koyuyor. Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlık yaptığı ve hala üyesi olduğu partinin seçim çalışmalarına katılmayı reddetmesi durumu özetler nitelikte.

Bunun yanı sıra, bir cenazede bir araya gelen Özgür Özel-Ekrem İmamoğlu ikilisi ile Kılıçdaroğlu arasındaki soğuk rüzgarlar dikkat çekti. Tereddüdü kameralara yansıyan İmamoğlu'nun "misafir etme" daveti de Kılıçdaroğlu tarafından reddedildi.

Ekrem İmamoğlu'nun Kılıçdaroğlu'ndan randevu alamadıkları iddia ediliyor.

Peki, tüm bu gelişmeler ne anlama geliyor?

Partinin yeni genel başkanı Özgür Özel ve eş başkan gibi davranan Ekrem İmamoğlu'nun devrik genel başkanla iletişim kurma çabası ilginç değil mi?

Bu çaba ve bunun karşılığında Kılıçdaroğlu'nun tavrı CHP'nin şu an içinde bulunduğu durumla ilgili önemli ipuçları veriyor.

Birincisi; bu gelişmeler Kılıçdaroğlu'nun CHP içinde hala ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor.

İkincisi; çatışmalı eş başkanlar Özgür Özel ve Ekrem İmamoğlu'nun partiye hâkim olmadığını ortaya koyuyor.

Üçüncüsü; teşkilatlardaki Kılıçdaroğlu ekibinin ve CHP seçmenindeki Kılıçdaroğlu'na yakın kesimin desteğinin seçim sonuçlarını etkileyecek bir yekûna sahip olabileceğine işaret ediyor.

Son olarak, yeni CHP'nin hala Kılıçdaroğlu'ndan medet umacak bir durumda olduğunu gözler önüne seriyor.

Bu durumda, Kılıçdaroğlu'na yeni bir "yürüyüş" başlatmak kalıyor.

<p>ABD'nin California eyaletine bağlı Sierra Nevada bölgesini kar fırtınası vurdu. Sabah saatlerine

California'da kar fırtınası

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi