• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
15 Haziran 2016 Çarşamba

Turkcell ortayı yaptı

Maç yayın ihalesinde saflar netleşiyor...

Euro 2016 bizim için iyi başlamasa da tüm dilekler iyi bitireceğimiz yönünde. Pazar günü Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun davetiyle gittiğimiz milli takımımızın Hırvatistana maçı sonrası sohbetimizin konu başlıklarından biri de futbol endüstrisi ve yeni nesil teknolojilerin iletişim sektöründe oluşturduğu katma değerdi.

SERGEN, BEŞE KATLADI

Terzioğlu anlık mesajlaşma uygulaması BiP’ten örnek verdi: “BiP'te ilave medya uygulamalarımız var. İçeriklerden biri de Sergen Yalçın’la futbol sohbetleri. Ne zaman Sergen bir video gönderiyor, data tüketimi beşe katlıyor. Gerçekten enteresan.”

Ardından da espriyi patlattı: “Sergen bunları duyunca bize fiyatını artırmasın aman.”
Geçtiğimiz hafta, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz’le konuşmuş, Turkcell’in ocak ayında yapılacak olan maç yayın ihalesine katılacağını yazmıştım.
Aynı konu Paris’te de gündemimizdeydi. Futbolun Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayan Terzioğlu, "Futbola şimdiye dek 400 milyon lira yatırım yaptık, 2002'den beri Milli Takım'ın sponsoruyuz, Anadolu kulüplerine 100 milyon TL destek verdik. 'Formaya Ruhunu Ver' videomuzu 2 günde 6 milyon tekil kullanıcı sonuna kadar seyretti" dedi.

EN YETENEKLİ FİRMAYIZ

Ardından da Turkcell'in Süper Lig maç yayın ihalesine girmek istediğini şu sözlerle tekrarladı: “Mobilde futbol içeriğini müşterilerimize ulaştırabilmek için ihaleye girebilir, farklı işbirliklerine de gidebiliriz. Şu an Türkiye’de futbol içeriğini küçük ekranlara taşıma şansına sahip en yetenekli firma Turkcell.”
Kaan Bey'e “Kastettiğiniz Digiturk’le ihalede işbirliği mi” diye de sorduk, şunları paylaştı:

DİGİTURK’LE İŞBİRLİĞİ

“Digiturk’un elindeki imkanlarla küçük ekrana bu yayını ulaştırma imkanı yok. Bizimle işbirliği en doğru çözüm olur. Digiturk’le bu süreç içinde işbirliği yapılabilir. Mobil yayıncılık anlamında biz kesinlikle bu içeriği sunmak istiyoruz. Turkcell TV+ platformunu kullanarak evlere de ulaştırmak niyetindeyiz. Bu anlamda işbirliklerine gidebiliriz.

TEK OLABİLİR

Muhakkak suretle, televizyonda küçük ekran cihazlarda futbol içeriğini tüketicimize ulaştıracağız. İşbirliği yapabiliriz, ihaleye direkt girebiliriz. İhalenin belirli bir kısmına iştirak edebiliriz. Müşterimizin bizden istediği ne varsa bunların hepsini yapmak zorundayız.”

Terzioğlu, Paris yolculuğu esnasında uçaktaki misafirlerine gazete dağıtımını bizzat kendi yaptı.

Dört ayda 865 milyon lira kredi: Turkcellbank!

Turkcell'in 4 ay önce faaliyete gecirdiği Turkcell Finansman A.Ş.'nin, 2 Şubat - 8 Haziran arasında kullandırdığı kredi tutarı 865 milyon liranın üzerine çıktı. Kaan Terzioğlu, “Turkcell Finansman'ın 575 milyon liralık ödenmiş sermayesi var. 3 binin üzerindeki Turkcell mağazasında hizmet sunuyoruz. Bugüne kadar kullandırılan kredi adedi de 727 bini geçmiş durumda. Önümüzdeki dönemde buzdolabı vs. içerisinde SIM kart takılı olan her cihazın satışında aracılık etmesini hedefliyoruz" dedi.

36 ay taksit olacak Faturadan ödenecek

Genel Müdür Kaan Terzioğlu, Turkcell Finansman A.Ş.’den kullanılacak finansmanın 36 aya kadar taksitlendirilebileceğini de sözlerine ekleyerek, “Müşterilerimiz kredilerini Turkcell faturaları üzerinden ödeme kolaylığına sahip. Esnek ödeme altyapısı sayesinde dilerlerse kredilerine ara ödeme yapabilir veya kredilerini tamamıyla kapatabilirler. Her iki durumda da faiz indiriminden faydalanırlar" dedi.

Turkcell TV+ ikiye katladı

Türkiye’nin 4.5G’yi kullanmaya başladığı iki ayda 4.5G'nin toplam dataya oranı yüzde 22’ye ulaştı. Terzioğlu "4.5G'yle data trafiğindeki artış yüzde 26. 4.5G’de Turkcell servisleri itici güç oldu. Toplam akıllı telefon kullanıcılarında yüzde 5 olan Turkcell TV+ kullanım penetrasyonu 4.5G kullanıcılarında iki kattan fazla artışla yüzde 11 olarak gerçekleşiyor" dedi.

Mağazalar yeniden değişiyor

Türkiye’nin 4.5G’ye geçmesiyle birlikte Turkcell Mağazaları’nın konsepti de değişiyor. Mağazalarda drone’dan sanal gerçeklik gözlüğüne kadar yeni teknoloji ürünleri de yer alacak. Terzioğlu, “Mağazalarımızda akıllı saat modelleri, nabız ölçer gibi cihazlar ile çocuklarımızın güvenliği için takip cihazları da alacak” dedi.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi