• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
1 Nisan 2016 Cuma

4.5G sürprizi: İki kat internet
Gelecek hedefi: Ev kredisi!

Kaan Terzioğlu, 4.5G abonelerine ‘aynı fiyata iki kat internet’ sözü verdi. Yani dün 2GB data paketi olan bir 4.5G abonesinin hattına, bugün 4GB data otomatik tanımlanacak. Bu artışın müşteriye bir maliyeti olmayacak. Terzioğlu ayrıca "30 yıl vadeli aldığınız bir konutta bizden hizmet alıyorsanız, gün gelecek o evin mortgage kredisini de finanse edeceğiz" dedi.

4.5G'NİN en çok merak edileni, bu yüksek hızlı bağlantının faturalara nasıl yansıyacağıydı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, 'Müşteri Manifestosu'nun açıklandığı sohbet toplantısında herkesin merak ettiği “4.5G’nin vatandaşa maliyeti ne olacak?” sorusuna da yanıt verdi. KKTC'nin Girne kentinde; Kaan Terzioğlu ev sahipliğinde, Genel Müdür Yardımcıları İlker Kuruöz ve Doğuş Kuran’la sohbetimizde abonelere kota artışı müjdesi verildi. Yani 4.5G öncesinde 2GB internet paketi olan müşterinin hattına, bugünden itibaren 4GB data tanımlanacak. Bu artışın ise müşteriye ekstra bir maliyeti olmayacak.

3 AY SONRA YENİ SÜRPRİZ GELİYOR

Terzioğlu şunları söyledi: “Kimseden ek bedel ya da cayma parası istemeyeceğiz. Kullanılmayan paket ve servis ücretlerini geri ödeyeceğiz. Paketinden kalan kullanım hakkını devredeceğiz. 4.5G’ye geçen hiçbir müşterimizden 1 TL dahi ekstra bedel talep etmeyeceğiz Fatura şoku yaşatmayacağız. Müşterilerimizi ‘Hızım arttı, kotam bitecek’ sıkıntısına sokmak istemedik. 4.5G’ye geçen müşterilerimizin kotalarını ilk 3 ay boyunca ikiye katlayacağız, 3 ayın sonunda da fiyat artmadan daha yüksek tarifelerden yararlanabilecekleri sürprizlerimiz olacak."

10 BİN AKILLI TELEFON STOKTA

10 maddelik müşteri manifestosunun bir diğer başlığı da ‘bozulan telefonlar’la ilgiliydi. Kaan Terzioğlu, “Telefon arızalarında, tamiri süresince müşterilerimizi telefonsuz bırakmamak için 10 bin akıllı telefon aldık. Arıza nedeniyle akıllı telefonlarını servise gönderdiğimiz müşterilerimize, tamir bitene kadar yeni bir cihaz vermeye başladık. Sadece bu amaçla 10 bin akıllı telefon stoklarımızda” dedi.

65 YAŞ ÜSTÜNE EVDE HİZMET

Manifestoyu örnekleriyle açıklayan Terzioğlu, özel hizmet ekibiyle engellilere ve 65 yaş üstündekilere evde hizmet vereceklerini söyledi. Özellikle İstanbul’daki evleri kentsel dönüşüm kapsamına giren müşterilerinin proaktif olarak nakil taleplerini aldıklarını hatırlatan Terzioğlu, müşterilerini internetsiz bırakmayacaklarını hatta nakliye, çilingir ve kamu hizmetleri vb. konularda hayatlarını kolaylaştırdıklarını anlattı.

10 maddelik manifesto

- Cayma bedeli yok.
- Kota ikiye katlanacak.
- Fatura sürprizi yok.
- Olağandışı artış hemen haber verilecek.
- Ev veya işte internet bağlanana kadar kullanıcıya mobil internet.
- Telefonu bozulana yedek telefon sağlanacak.
- Turkcell Finansman’la, cep'e makul fiyatlı erişim.
- Yalnız Turkcell'lilere değil, Türkiye’ye hizmet.
- 65 yaş üzeri ve engellilere evlerinde hizmet.
- Olağanüstü durumlarda abonemizin finansal yükümlülüğünü askıya alıp, bilgi sağlayacağız.

Dünyanın en hızlı interneti

TURKCELL Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Gerçek şebekeden cep telefonlarıyla yaptığımız bu testlerde tüm illerdeki hız 300 Mbps’in üzerinde çıktı. Bazı illerde de 400 Mbps sınırına dayandık. Bu veriler de ‘Dünyanın en hızlı 4.5G hizmetini sunacağız’ iddiamızı destekliyor. 2018’in sonunda 1600 Mbps hızları göstermeye başlayacağız” diye konuştu.

Tek fatura çok yakında...

Terzioğlu, Turkcell’in tek çatıyla ilgili teknik hazırlıklarını tamamladığını belirterek, "Entegre hizmet ve tek fatura için, ayları değil günleri sayıyoruz. Şu anda Turkcell Grubu’nda mobil ayrı, sabit ayrı veriliyor. Hizmetlerin tamamı entegre olarak tek çatıdan verilecek. Ay sonunda hem sabit, hem de mobil telefonunuzun hizmet bedelleri tek faturada gelecek” diye konuştu.

İNTERNETE BAĞLANABİLEN HER ŞEYE KREDİ VERİRİZ

KAAN Terzioğlu, “Tüketici finansman şirketimizin pilot uygulaması şubat ayında başladı. 12 ay içinde günlük 8 bin telefon-tablet civarında işlem hacmi görürüz diye düşünüyordum. Fakat daha ikinci ayında 10 binli rakamlara ulaştık" dedi. Tüketici finansmanının sadece telefon-tabletle sınırlı olmadığını vurgulayan Terzioğlu, "Kullanıcılar, uydudan, akıllı kutulardan,

Dijital ve Apple

TV gibi platformlardan ortalama 11 saat televizyon izliyor. Bu anlamda evlerdeki akıllı televizyonlar da ilgi alanlarımızdan bir tanesi. Televizyon, bilgisayar tablet ve cep telefonu demeden; internete bağlanabilen her şeyi finanse edeceğiz. Bunun içinde internete bağlanabilen konutlar da var. 30 yıl vadeli aldığınız bir konutta bizden hizmet alıyorsanız, bugün değil ama gün gelecek o evin mortgage’ını da finanse edeceğiz” dedi.

'Memnun müşteri'den ÇUBUK TURŞUSU

Müşteri memnuniyeti konusunda ciddi bir çalışma yaptıklarını söyleyen Kaan Terzioğlu, “Artık Turkcell içinde müşteri haklarını savunan bir Genel Müdür Yardımcımız var. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Doğuş Kuran aramıza katıldı. Bu daha önce Turkcell’de olmayan bir pozisyon. Amacımız müşterinin sorununu kendi sorunu olarak gören bir şirket olmak” dedi ve ‘memnuniyetle ilgili ilginç bir anısını şöyle paylaştı: “Geçenlerde ofise bir kavanoz ‘Çubuk Turşusu’ geldi. Bu nedir kim göndermiş diye sordum. Meğer bizim müşterilerden biri Doğuş’a (Kuran) bir mektup yazmış, diyor ki; “20 yıldır Turkcell müşterisiyim, Casio saatim vardı. Kırıldı.” Doğuş da bunun üzerine bir saat alıp ve müşteriye göndermiş. Müşteri de karşılığında turşu göndererek teşekkür etmek istemiş.”

50 GB'lık paket bile var

4.5G tarifelerini hazırlarken müşteri ihtiyacına göre hareket ettiklerini anlatan Terzioğlu, “Çok data tüketenler için 50 GB’a varan mobil internet paketleri hazırladık. Yeni paketlerimizde data fiyatlarının birim maliyetleri yüzde 20’ye varan oranda azalmış durumda” dedi.

Doğrudan-dolaylı olarak 175 bin kişiye istihdam!

2015 yılı son çeyreğinde ülke olarak 4.5G’ye toplamda 13,1 milyar liraya yakın yatırım yapıldığını ve bu yatırımın yaklaşık yüzde 45’ini tek başına Turkcell’in gerçekleştirdiğini anlatan Terzioğlu, “En yüksek yatırımı yine Turkcell yapacak. 2018 yılına kadar 18 milyar TL daha yatırım yapmayı öngörüyoruz. Bu yatırım yaklaşık 175 bin kişiye istihdam sağlayacak. Hızlı internet sayesinde bugün bilmediğimiz yeni sektörler oluşacak. Genişbant yatırımları ve olanakları genişledikçe klasik altyapı yatırımlarına olan ihtiyaç da azalacak. Genişbant penetrasyonunda her yüzde 10’luk artış ayrıca yeni girişimci sayısını da sırasıyla yüzde 21, yüzde 12 ve yüzde 8 oranında artırmaktadır” dedi.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor