• $13,7668
  • €15,5797
  • 788.083
  • 1927.39
4 Mayıs 2019 Cumartesi

Terör örgütlerinin haddinden fazla Susurluk'ları var...

30 Nisan günü İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, 1 milyon 500 bin TL ödülle mavi kategoride yer alan MLKP’li terörist Azimet Ceyhan’ın yakalandığı duyuruluyordu. Son dönemlerde güvenlik güçlerimiz birbirinden kritik birçok ismi yakaladığı için bu haberdeki önemli detay gözlerden kaçmış olabilir.

Çünkü MLKP’li terörist, FETÖ’den ihraç edilen subaylar M.A.K ve M.A ile PKK örgütü şüphelisi Z.Y yanlarında olmak üzere Yunanistan’a firar ederken aynı araçta yakalanmışlardı.

Ne tesadüf değil mi?

***

Sosyal medyada bu hadiseye “Terör örgütlerinin Susurluk’u” yakıştırması yapanlar vardı ki, tamamen katılıyorum.

Kürt ve Alevilerden özellikle hoşlanmayan bu yapının Gezi ve 17/25 Aralık Yargı Darbesi teşebbüsünden sonra PKK ve diğer sol örgütlerle yakın ilişki kurduğu, özellikle PKK’ya ciddi istihbarat sızdırması yaptığı görülmekteydi. PKK ile FETÖ, Ocak ve Ekim 2014’te Kuzey Irak’ta gizlice görüşüp Türkiye’ye karşı ittifak kararı aldığı biliniyor.

Bu nedenle MİT, Emniyet ve Jandarma’nın birçok muhbirinin deşifre olduğu, çoğunun da infaz edildiği de biliniyor.

Örnekler çok, işte birkaçı…

***

Batman’da yakalanan PKK’lı Özcan A.’nın telefonunda ByLock çıkmıştı hatırlarsanız.

Bu yılın başında Manisa’da yapılan baskında 2 PKK’lı ve 14 kaçak FETÖ şüphelisi aynı çiftlikte yakalanıyordu. PKK’lıların FETÖ mensuplarını yurtdışına çıkarmaya çalıştıkları açıklanmıştı.

25 Ağustos 2016’da ise Bağcılar’da bir FETÖ evine baskın düzenlenmiş, 2 PKK’lı ve 10 FETÖ’cü terörist aynı evde yakalanmıştı. K.B. ve İ.B.’nin PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları açıklanmıştı.

***

Karşımızda üst akıl tarafından ip gibi aynı sıraya dizilmiş, tahkim edilmiş, uyumlandırılmış ve Türkiye’ye vekalet savaşı açmış terör örgütleri var.

İşin bu noktasını gündemde tutmak çok önemli. Hem bunların birer organik yapı olmadığının bir ispatı olarak, hem de Türkiye’nin hâlâ nasıl bir bela ile uğraştığını görmek istemeyen gönüllü körlerin gözlerine sokmak açısından. Bu durumun dünyaya iyi anlatılması gerekiyor.

FETÖ’nün hâlâ “baskı gören Sünni bir dini azınlık” olarak raporlara girdiği karanlık bir oyunun tam ortasındayız çünkü.

<p class='MsoNormal'>Peki, bu karar neden önemliydi? Akşam Gazetesi Yazarı  Oğuzhan Bilgin tüm merak

Artık her yerde 'Türkiye'

İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli tutuklular mahkemede darbedildi

Bir çiftçi tarafından bulundu! İçinden servet çıktı

Kedilerin en çılgın halleri