• $13,6041
  • €15,3895
  • 783.316
  • 1998.27
11 Mayıs 2019 Cumartesi

Bu ülke üzerinde ameliyat yapamazsınız...

YSK’nın verdiği İstanbul kararının ne derece büyük bir öneme haiz olduğunu tarih yazacak. Meselenin sadece bir seçimi şu veya bu partinin kazanması değil, şahlanma sürecine giren ülkemizin önüne çıkarılan çok kritik engellerden birisi aşmak olduğu daha iyi anlaşılacak.

Özetle, demokrasimizin en temel direği olan sandığımıza darbe yapılmaya çalışılmış, ancak YSK’nın onurlu hakimleri sayesinde bu darbe geri püskürtülmüş, sandık milletimizin korumasına alınmıştır.

Bunun önemini yeterince anlayabiliyor muyuz?

23 Haziran’da oyları organize bir kötülükle çalınmış Binali Yıldırım bu seçimi Allah’ın izniyle kazanacaktır.

Ama asıl kritik mesele inanın işin bu kısmı değildir. Bir AK Partili olarak söylüyorum bunu.

Mesele, sandığa yapılan darbeyi önlemiş, demokratik sistemi yargımızın çok yerinde kararı ile korumaya almış, İstanbul’u da güvenli bir seçimde milletimize teslim etmiş oluşumuzdur.

CHP’nin adayı bu seçimi kazansa bile, süreç ülke demokrasisi adına 31 Mart’taki sözde kazanımla aynı sonucu üretmeyecektir. YSK’nın 6 Mayıs kararı, emperyale, onun kriptolarına ve türlü maşalarına “Bu ülke üzerinde ameliyat yapamazsınız” mesajını vermiştir.

31 Mart sürecinde o tabloyu gördüğümde, İstanbul’u kaybetmekten çok ülkenin geleceği için endişelenmiştim. Sandığınıza darbe yapılmasına müsaade ederseniz, bunun sonuçları CHP’li Bursa vekilinin milleti tehdit ettiği türden silahlı darbelerden çok daha ağır olur.

Çok şükür bu noktayı sağlam duruşumuzla aştık. Vatandaşımızın oyuna sahip çıkmakla görevliydik. Eğilmedik, bükülmedik, korkmadık, yılmadık. Hepbirlikte sandığı yine vatandaşımızın önüne koymayı başardık.

CHP’nin midesi böyle karanlık operasyonlara meze olmayı kaldırabilir. Bunun hesabını Atatürkçü CHP seçmenine vermekten kurtulamayacaklar.

Bu ülkeyi yatlarda kumpas kurarak kontrol edemeyeceksiniz. 1920’de Birinci Meclis’in açık kalan çatısını kendi evinin damından kiremitleri sökerek kapatan bu millet vatanının peşkeş çekilmesine müsaade etmeyecek.

<p class='MsoNormal'>Ezgi Aşık soruyor, TürkMedya Ankara Temsilcisi Melik Yiğitel  yanıtlıyor.</p>

Kılıçdaroğlu neyin peşinde?

İstanbul'da yasadışı organ nakli şebekesine operasyon

Eren Kış-12 Tendürek Şehit Jandarma Kıdemli Binbaşı Kıvanç Cesur Operasyonu başladı

Peru'daki kazılarda bulundu! 800 ile 1200 yıllık olduğu tahmin ediliyor