• $ 7,5575
  • € 8,9826
  • 473.93
  • 1111.96
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Asıl kavga 'biz' olarak kalabilmekte…

Dün felaket bir haberle güne uyandık. Brenton Tarrant adlı cani terörist Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde cuma namazını kılan savunmasız insanların üzerine ateş açarak 49 Müslüman’ı şehit etmişti. Allah hepsine gani gani rahmet etsin. Mekânları cennet olsun. Aralarında üç Türk’ün de bulunduğu yaralılara da acil şifa diliyorum.

***

Yıllardır uyardığımız halde Müslüman düşmanlığı karşısında herhangi bir önlem alınmaması yüzünden bu caniler bu korkunç işlere rahatça girişebiliyorlar. Özellikle Batılı ülkelerden hiçbiri, konuyu saldırgana, ruh hastalığına vd. indirgeyerek kendilerini temize çıkaramazlar.

***

Beş milyonluk koca ülkede sekiz bin Müslüman kime fazla gelmiş de böyle bir cani ortaya çıkabilmiş? Aynı tezler Breivik için de söylendi. Bu hastalıklı insanları ortaya çıkaran asıl neden ırkçı, aşırılıkçı, kendisinden başkasının insan olarak görmeyen zihniyet değil midir?

***

Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz’ın Doğu yakasında. Ama Boğaz’ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa’ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Konstantinopolis’e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hıristiyan şehri olacak.

***

Bu cümleler katilin manifestosundan. Cani, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öldürülmesi gerektiğini de söylüyor.

***

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gaziantep’te dün söylediği şu sözler çok önemliydi:

Yeni Zelanda’da, Filistin’de, Myanmar’da katledilen masum Müslümanlara hangi şekilde yaklaşıyorsa, diğer insanlara da öyle yaklaşacağız. Çünkü İslam budur. Bizi biz olmaktan çıkarmaya çalışanlara da sözümüzü sandıkta söyleyeceğiz.

***

Terör veya kötü herhangi bir olayı bir millet, ırk, mezhep, din veya sosyal bir gruba atfetme hastalığına karşı mücadelede uyanık olmalıyız. “İslami terör” nitelendirmesine karşı çıkmanın yolu, onun karşısına Hıristiyan/Musevi terörü terimlerini koymak olmamalıdır. Bizler hakikati ve ilkeleri savunmalıyız.

Bizi biz olmaktan çıkartmalarına izin vermemeliyiz.

Sancaktepe'de pes dedirten hırsızlık: Sahibini durdurdukları otomobili çaldılar

Sancaktepe'de pes dedirten hırsızlık: Sahibini durdurdukları otomobili çaldılar

Çayın cilde 5 önemli faydası

Çayın cilde 5 önemli faydası

Batık Şehir'de depremden dolayı oluşan tahribat ilk defa gör�

Batık Şehir'de depremden dolayı oluşan tahribat ilk defa görüntülendi

Kuzey Marmara Otoyolu Başkan Erdoğan'ın canlı bağlantıyla

Kuzey Marmara Otoyolu Başkan Erdoğan'ın canlı bağlantıyla katıldığı törenle hizmete alındı