• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
25 Haziran 2018 Pazartesi

Zafer, Erdoğan ve 'Cumhur ittifakı'nın

Tarihi 24 Haziran seçimleri Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın tartışmasız, kesin zaferiyle sonuçlandı.

Batı’nın desteklediği, FETÖ ve PKK’nın arkaladığı “Millet ittifakı” ise sandıkta ciddi bir yenilgi aldı.

Bu sandık sonuçlarıyla Türkiye için yeni bir dönemin kapıları da arandı. Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye yeni bir devrim sürecine giriyor. Önümüzdeki süreç Türkiye için büyüme, kalkınma, küresel güç olma dönemi olacaktır.

Batı’nın Türkiye’nin bekasına yönelik tehditleri bu seçim sonuçlarıyla boşa çıkarılmıştır. PKK ve FETÖ’yle mücadelede büyük tasfiye dönemi başlayacaktır. ABD’nin içimizdeki kolu kanadı kesilecek, koparılacaktır.

24 Haziran seçim sonuçları FETÖ ve PKK’nın idam fermanı anlamına geliyor. Yeni dönemde bu örgütler tasfiye olmaktan kaçamayacaktır.

Gerek içeride, gerekse de dışarıda terörle mücadele hız kazanacaktır. Ne Amerika, ne de Avrupa ülkeleri Türkiye’nin bu mücadelesinin önüne geçebilecek.

Yeni siyasal sistemde tek irade millet iradesi olacak. Millet, Erdoğan’ın FETÖ ve terörle mücadelesine açık, tartışmasız ve kesin olarak destek sunmuştur.

Meclis’te ise tek irade Cumhur ittifakı olacaktır. 300 sınırını aşan Cumhur ittifakı, muhalefetin Türkiye’nin önünü tıkama girişimlerine imkan vermeyecektir. Seçim sonuçları “Güçlü lider, güçlü Meclis ve güçlü Türkiye” sloganına uygun çıkmış, muhalefetin içeriden bozgunculuk yapma şansını ortadan kaldırmıştır.

Muhalefet ise seçim öncesi tüm provokasyon, bozgunculuk girişimlerine karşın sandıkta kesin bir yenilgiye uğramıştır. Muharrem İnce kendi partisinin oylarının da üzerine çıkarak CHP’de yeni bir tartışma dönemini başlatacaktır. Kemal Kılıçdaroğlu, tasfiye becerisini konuşturamazsa koltuğunu Muharrem İnce’ye bırakma zorunda kalacaktır.

Saadet Partisi’nin aldığı oya bakarak Temel Karamollaoğlu’nun en büyük kötülüğü CHP’ye yanaşarak kendi tabanına yaptığı ortaya çıkmıştır. Bu sonuçlar, Karamollaoğlu’nun koltuğundan etmeye yetecek gibi görünüyor.

24 Haziran’ın diğer bir kazananı ise Milliyetçi Hareket Partisi’dir. ABD merkezli tüm tasfiye girişimlerine karşın MHP oylarını koruyarak, İYİ Parti’nin üstünde kalmayı başararak büyük bir seçim zaferine imza atmıştır. Bu sonuçlar, Devlet Bahçeli’nin kendi partisine çok iyi bir kaptanlık yaptığını ve gemiyi karaya oturtmadan sağ salim limana yanaştırdığını gösteriyor.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı