• $9,6009
  • €11,1976
  • 553.725
  • 1479.93
3 Şubat 2018 Cumartesi

“Yeni CHP” Atatürkçü değil, federasyoncu

CHP’de Deniz Baykal sonrası başlayan dönüşüm süreci devam ediyor. Ankara’da bugün yapılacak olan CHP olağan kurultayında, bu dönüşüme büyük ihtimalle son nokta konulacak. Samimi Atatürkçüler CHP’den temizlenecek. Yerini FETÖ ve PKK’yla ittifaka sıcak bakan tuhaf “Atatürkçüler” alacak. Yeni CHP üniter yapıya karşı, PKK/PYD’nin siyasi uzantısı HDP’yle ittifakı savunan ve dolasıyla Türkiye’nin bölünmesine alkış tutan federasyoncu bir parti olacak.

Zaten samimi olan Atatürkçü’leri CHP’de kimse barındırmaz. Bir kısım sahte Atatürkçü’yü de görüntüyü kurtarmak için ellerinin altında tutuyorlar. “Yeni CHP’nin nasıl bir karışım olacağını şöyle açıklayalım; solcu terör örgütlerine yakın İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu; PKK terör örgütüne yakın Sezgin Tanrıkulu; FETÖ terör örgütü bağlantılı Eren Erdem, Öztürk Yılmaz gibi bir karışım. Kemal Kılıçdaroğlu döneminde CHP’nin genetik yapısı üzerinde oynandı; bu yüzden CHP’nin yeni moleküler yapısını oluşturan unsurlar farklılaştı. Eski Atatürkçü, laik, sosyal demokrat, elit CHP’li profilinin yerini ya FETÖ bağlantılı, ya sol örgüt uzantılı ya da PKK sempatizanı yöneticiler aldı.

Bu dönüşümün mimarı ise Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Kaset darbesiyle gelip genel başkanlık koltuğuna oturan, bu yetmiyormuş gibi FETÖ’cüleri partiye dolduran, PKK ve HDP ile ittifakı savunan birinin CHP’ye genel başkan olması başlı başına bir “başarı” sayılmalı. Bu CHP yönetiminde tek bir kişinin bile normal olmadığını gösterir. Zira bu harami çetesinin CHP’nin başına çökmesi mümkün olmazdı. Demek ki içeriyi tümden ele geçirmiş durumdalar.

Bugünkü kurultaydan sonra CHP’de taşlar biraz daha yerine oturacak. Afrin operasyonuna açıktan karşı çıkmaya başlayacakları gibi, PKK/PYD’ye yönelik operasyonlara da tümden itiraz edecekler. CHP’de olan bir tür yol temizliği; 2019 seçimlerine giderken PKK’nın siyasi uzantısı HDP’yle ittifaka karşı çıkan CHP’lileri tümden temizleyecekler.

“HDP’yle seçim ittifakı”na gitmek zaten CHP’nin istikametini de ele vermekte. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’yi Türkiye’nin bölünmesine alkış tutacak bir noktaya getirecek. “Yeni CHP” dedikleri şey aslında üniter yapıya karşı çıkan, federasyonu savunan liberal bir anlayış. Bu “Yeni CHP”nin kaynağı ve kökeni dünyadaki liberal akımlara değil, doğrudan Pentagon’a uzanmakta. Pentagon’un nihai amacı CHP’yi liberalleştirmek değil elbet; Irak ve Suriye’de olduğu gibi Türkiye’yi bölüp parçalama sürecinde CHP’yi kullanarak devletin birliğini bozmak, milleti pasifize etmektir.

CHP’ye gönül veren vatandaşların er ya da geç bu tuzağı göreceğine ve CHP’nin bu gayrimilli kadrolarının ipini çekeceğine inanıyorum. CHP yönetimi gayrimilli ve satılmış olabilir ama seçmenleri değil. Bu yüzden Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi ömrünün çok uzun olmayacağını söylemek için kâhin olmaya gerek yok.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kültür ve  Turizm Bakanlığınca tarihi,  kültürel, mimari, ekonom

Beyoğlu dünya sahnesine çıkıyor

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi