• $ 6,8641
  • € 7,7708
  • 394.003
  • 118485
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

'Vallahi de, billahi de PKK İsrail'dir'

Hurinaz Ana 83 yaşında. Diyarbakır’da “evlat nöbeti” tutuyor. Yaşlı kadın dizlerindeki son kuvvetle gelip HDP’nin önüne oturmuş. Tüm yüreğiyle, var gücüyle bir gerçeği haykırmaya çalışıyor.

Kürtçe feryad figan ediyor;
“Vallahi de, billahi de PKK İsrail’dir” diyor.

Güneydoğu dün Hurinaz Ana’nın haykırdığı gibi PKK’ya karşı topyekün lanet yürüyüşü gerçekleştirdi. 11 ilde terör örgütüne karşı isyan vardı. Tabii, Kürtlerin bütün Türkiye’ye duyurmaya çalıştığı bir ses var. Bu ses, Kürdün bir türlü batıya ulaştıramadığı bir ses. Kürtler HDP/PKK’nın baskısı altından çıkmaya çabalarken, Batıda CHP etrafında toplaşan bir kesim HDP/PKK’yı yeniden keşfetmeye çalışıyor. Kürtler HDP/PKK teröründen kan ağlarken, Batı’da HDP/PKK terörüne övgüler diziliyor, siyasi ittifaklar geliştiriliyor.

PKK/HDP’nin Güneydoğu’daki gücü işte buradan geliyor; devlet terörle mücadele ederken ana muhalafet etrafında toplanan siyasi parti, sivil toplum kuruluşu, akademi ve medya terör seviciliği yapıyor. HDP ve PKK, kendisine bu bölünmüşlükte varlık alanı buluyor.

Oysa Kürt anaları PKK/HDP’nin kodlarını çoktan çözmüş ve bütün Türkiye’ye haykırıyorlar; bu zalim terör şebekesi yerli olamaz, bu topraklardan olamaz. Hurinaz Ana’nın ifade ettiği gibi bu terörün kaynağı dışarısı. PKK, Müslümanları hedef alan yabancı güçlerin bir taşeron örgütü.

PKK, 40 yıldır Kürt çocuklarını hedef alıyor. Masallarda, hikayelerde ancak rastlanacak bir ölüm/kötülük mekanizması kurdular. Binlerce Kürt çocuğunu kandırıp ölüme yolladılar. İsrail adına, ABD adına Kürt çocuklarını ölüme sürdüler.

Evet, bu kanlı oyunun sonu geldi. HDP/PKK’nın karşısına bu kez evlatları ellerinden alınan analar dikildi. HDP/PKK muhipleri ne kadar ölü taklidi yaparsa yapsın; CHP ve İP, bu gündemi ne kadar saptırmaya çalışırsa çalışsın; Kürt analar, PKK ve HDP’yi şimdiden bitirdi. Kürt anaların lanet yağdırdığı HDP/PKK’dan kimseye hayır gelmez. Gelmeyeceğini yakında hep beraber göreceğiz.

Libya'da son durum ne?

Libya'da son durum ne?

Amanoslar'ın sonsuz ateşi 'yanar taşlar' turizme kazandırılacak

Amanoslar'ın sonsuz ateşi 'yanar taşlar' turizme kazandırılacak

Konya'da lisede üretilen farklı tasarımlı maskeler yoğun ilgi g&#

Konya'da lisede üretilen farklı tasarımlı maskeler yoğun ilgi görüyor

Bakış açınızı değiştirecek stresle baş

Bakış açınızı değiştirecek stresle başa çıkma yöntemleri