• $32,4889
  • €34,7162
  • 2475.76
  • 9530.47
10 Temmuz 2020 Cuma

Türkiye'nin iletişimi Pensilvanya'dan değil, artık Ankara'dan yönetiliyor

FETÖ’nün medyada boşalan koltuğunu ODA TV, Tele1, Halk TV, Cumhuriyet, Birgün, Sözcü, CHP’den kimi popüler isimler ile internetin “liberal” görünen bazı fenomen yüzleri gecikmeden doldurdu.

Bu mecralar aslında hiçbir zaman FETÖ’den bağımsız olmadı. Değişik yüzlere, kimliklere sahip olsalar da FETÖ’yle hep dirsek teması içinde oldular. Bazıları da zaten FETÖ’nün, değişik kimliklerle medyaya konumlandırdığı tanıdık simalardı. FETÖ tasfiye olunca, hızla, yeni maskelerini takarak onun yerini aldılar.

FETÖ’yü aratmayacak taktik ve söylemlerle, kurumları ve kişileri yıpratmaya çalışıyorlar. Bunu da sistematik kara propagandayla gerçekleştiriyorlar. Her gün başka bir uydurma, çarpıtma haberle gündem oluşturmak istiyorlar.

Bir gün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini, bir gün Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak ve eşini, başka bir gün de İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile ailesini hedef yaptıklarını görüyoruz.

Taktikleri hiç yabancı değil; FETÖ’nün eski polis şefi Ali Fuat Yılmazer’in (ABD’deki eğitimlerde öğrendiği) bir taktikle saldırıyorlar. Son dönemlerde hedef haline getirdikleri İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evini, ailesini ve hayatını 24 saatlik sıkı takip altına almış durumdalar. Her gün ayrı bir uydurma haberle, manipülasyonla, hedef göstermeyle, organize şekilde İletişim Başkanlığı ile Altun’u yıpratmaya çalışıyorlar.

FETÖ’nün akıllı binalarını, ultra lüx tesislerini, modern yapısını gazetecilik adına öve öve bitiremeyenler, bugün “İletişim Başkanlığı’nın binası niye büyük” diyerek tepki üretmeye çabalıyorlar.

İletişim Başkanlığı kurulmadan önce buralar hep FETÖ’nün at koşturduğu, cirit attığı mecralardı. İletişim Başkanlığı’ndan sonra işler değişti. Türkiye’nin iletişimi Pensilvanya’dan değil, artık Ankara’dan yönetiliyor. FETÖ’nün değil tabii, Türkiye Cumhuriyeti’nin iletişimi yapılıyor.

FETÖ’nün, ODA TV, Cumhuriyet, Birgün, Halk Tv, CHP ve sosyal medyadaki bazı süslü isimleri paravan olarak kullanarak İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u hedef yapmasının ayrı bir nedeni daha var; FETÖ, teslim alamadığı, korkutup sindiremediği önemli siyasi isimleri, sistematik olarak algı bombardımanına tabi tutup gözden düşürmeye çalışır. Siyaseti yıllarca böyle dizayn ettiler. Ne var ki, bu Amerikan taktikleri tutmuyor artık.  

<p>Bakan Tekin: (Öğretmen atamaları) 'Değerlendirme yapacağız. Belli bir sayı yok'</p><p>(Sözleşmeli

Bakan Tekin'den öğretmen atamalarına ilişkin açıklama

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi

Sırrı ortaya çıktı: Makarna suyunu dökenler pişman oluyor!