• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
15 Nisan 2024 Pazartesi

Teleferik kazası, ıstakoz ve İran

Antalya'da bir kişinin hayatını kaybettiği, yedi kişinin yaralandığı teleferik kazasıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Kazada ihmali olan 12 kişi dün adliyeye sevk edildi. Kazanın CHP'li belediyenin sorumluluğunda gerçekleşmesi sebebiyle eleştiriler havada uçuştu.

Antalya'daki teleferik kazası, yerel yönetimlerde başarı gösteren CHP'nin ilk kez savunmaya geçtiği bir dönemin de habercisi. AK Parti yerelde artık muhalefet, CHP ise yerelde iktidar pozisyonuna geçti.

Kazanın ilk anından itibaren CHP'li yöneticiler suçu hükümete atmaya çalıştı, AK Parti ise çok uzun senelerden sonra muhalefet pozisyonunda CHP'yi eleştirmenin tadını çıkarmaya başladı.

Ne var ki, havada asılı kalan 24 kabindeki 174 kişinin 22,5 saat süren filmlere konu olacak başarılı kurtarma operasyonu gölgede kaldı. Başta AFAD olmak üzere kurtarma operasyonuna katılan bütün kahramanlara teşekkür etmeliyiz. Kazanın büyük bir faciaya dönüşmesini engelleyerek devlete ve kurumlara olan güveni yeniden tazelediler.

CHP ISTAKOZUN TADINI ÇIKARIYOR

Antalya'daki teleferik kazası sebebiyle eleştirilerin hedefi olan CHP'nin imdadına AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco'da yediği ıstakoz yetişti. Bursalı'nın Istagram hikayesinde paylaştığı ıstakoz tabağı, hızla gündemin ön sıralarına çıktı. CHP cephesi, ıstakozu o kadar çok sevdi ki, konuyla ilgili on binlerce twit atıp paylaşımlar yaptı. Istakozu parmaklarıyla parça parça edip yalayıp yuttular adeta. AK Parti ve Cumhur İttifakı'na gönül verenlerin moralini hayli bozan bu ıstakoz tabağının masadan kolay kolay kalkmayacağı görülüyor. CHP ve muhalefet cephesi, her platformda bu ıstakozun tadını çıkarmaya devam edecek!

İRAN VE İSRAİL BİR ŞEYLER DENİYOR?

İran'ın günlerdir beklenen misillemesi zayıf kaldı. Sürü dronlar ve seyir füzeleri İsrail hava sahasına ulaşmadan ABD ve İngiltere tarafından imha edildi. İran'ın BM Temsilcisi, misilleme haklarını kullandıklarını ve başka bir saldırı daha gerçekleştirmeyeceklerini duyurdu. ABD, işlerin burada durmasını istiyor. İran'ın misillemesinden memnun olan Netanyahu'nun ise burada durup durmayacağı veya bu durumu bir fırsat olarak kullanmayı sürdürüp sürdürmeyeceği merakla bekleniyor.

İran ve İsrail arasındaki çatışmalar bizlere şunu gösteriyor: Bölgenin kaderi bu iki ülkenin inisiyatifi ve tasarrufu altında. Karşılıklı saldırı ve çatışmalarla Ortadoğu'nun kaderini ellerine alıyorlar. İstedikleri zaman gerilim üretip istedikleri zaman tüm bölgeyi ateşe verebilirler. Ortadoğu için asıl tehlike bu!

<p>Brexit, Kovid-19 ve Rusya-Ukrayna Savaşı... Sizce bu  gelişmeler Avrupa'nın sonunu mu getiriyor?<

Brexit, Kovid-19 ve Rusya-Ukrayna Savaşı… Sizce bu gelişmeler Avrupa'nın sonunu mu getiriyor?

Türk bayrağı New York semalarında! Wall Street'te bayrak çekme töreni düzenlendi

Fethiye'de piton yılanı alarmı! Bulunması için fotokapan kuruldu

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…