• $32,8666
  • €35,3287
  • 2489.04
  • 10739.9
5 Haziran 2024 Çarşamba

Tayyip Erdoğan'ı kötülemek için 20 milyon dolar…

Evet, günlerdir sosyal medya, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Ebuseleme Gülen'in itiraflarıyla çalkalanıyor.

Ebuseleme Gülen, 15 Temmuz hain darbe girişiminin Pensilvanya'da kararlaştırıldığına ilişkin net bilgiler veriyor.

Hani, 15 Temmuz'a "senaryo" diyenler var ya, herhalde en çok onlar şaşırıyor. Yeğen Gülen, Fetullah Gülen'in bizzat kendi kulağına eğilerek 15 Temmuz'a günler kala darbe olacağını söylediğini aktarıyor.

Bu darbeyi "senaryo" ilan edenlerin başında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geliyordu. Muhalefet aktörleri nedense 15 Temmuz'a "senaryo" diyor, başka bir şey demiyordu.

Bir de kanıt olarak FETÖ'nün asker imamı Adil Öksüz'ü işaret ediyorlardı. Ebuseleme Gülen, Adil Öksüz'le katıldığı toplantılarda neler konuşulduğunu anlatınca bu "yok tiyatroydu, yok senaryoydu" diyen takım, eminim eski twitleri hızla silmeye başlamıştır. Zira Adil Öksüz (yeğen Gülen'in ifşaatlarına göre) FETÖ'nün en has adamı ve darbeyi koordine eden isimlerin başında geliyordu.

Hatırlıyorum, darbenin başarısızlığa uğradığı saatlerde "böyle darbe mi olur, tiyatro" kalıbını koro halinde dolaşıma soktular. Bu cümleyi ilk olarak Beyaz Türkler üzerinden piyasaya sürmüşlerdi. Tabii, Tayyip Erdoğan'ı deviremeyen darbe "senaryo" oluyor; devirselerdi darbeyi alkışlarla karşılayacaklardı.

Neyse, Ebuseleme Gülen'in itiraflarında daha önemli başka bir başlığa dikkat çekme gereği duyuyorum. Yeğen Gülen, Adil Öksüz'ün Tayyip Erdoğan'ı kötülemek için darbe öncesi 20 milyon dolar bütçeli bir playstation oyununu sipariş ettiğini de açıkladı. Darbenin akabinde Tayyip Erdoğan'ı kötü, katil, diktatör, pis gösterecek ve milletin gözünden düşürecek bir psikolojik bir harp oyunu bu. Ayrıntılarına girmeye gerek yok; burada önemli olan Erdoğan'ı gözden düşürmek için ayrılan bütçe ve bütçeler. Erdoğan karşıtlığını geliştirmek için milyonlarca doların harcandığı görülüyor.

Burada daha çok kuklayı oynatana bakmak gerekiyor; yani arkadaki istihbarat örgütlerine. FETÖ ve PKK, ABD-İsrail'in Türkiye'ye karşı kurup geliştirdiği küresel çapta proje örgütlerdir.

2009'da Davos'ta İsrail'i çocuk katili bir terör devleti ilan etmesinden bu yana Erdoğan'ın peşini bırakmadılar. FETÖ'nün Erdoğan'a karşı kumpas ve darbe hazırlıkları bu yıla kadar uzanır.

Erdoğan karşıtı dev propaganda makinesi o yıldan itibaren devreye sokuldu. Hem içeride hem dışarıda Erdoğan'a yapmadıkları hakaret, atmadıkları iftira kalmadı. "Diktatör" söylemi ise direkt darbeye zemin hazırlamak için dolaşıma sokuldu. Sonrasını biliyoruz; Gezi,17-25 Aralık ve sonrasında 15 Temmuz hain darbe girişimi...

2009'dan sonra medya da bu gelişmelere göre yeniden dizayn edildi. Türk medyasının yarısı son 15 yıldır Erdoğan düşmanlığına ayrılan dev bütçeyle ayakta duruyor. Bakınız muhalefet medyasına; televizyonu, gazetesi, interneti, ne varsa, ne kadarlarsa; hepsi, Erdoğan düşmanlığı karşılığında fonlara boğuldu.

FETÖ'yle bağlantılı, bağlantısız, dolaylı-direkt şekilde fark etmez, Erdoğan'ı kötülemek için büyük paralar akıtıldı. Yeni kurulan siyasi partilerin parası da Erdoğan düşmanlığı üzerine ayrılan bütçeden geldi. Aynı medya düzeni yeni finansman takviyesiyle daha da büyütülerek devam ediyor; büyük bütçelerle oluşturulan benzer psikolojik harp oyunları internete sürülmeye devam ediyor.

Bu oyunlarla çocukları, gençleri serseme çevirdiler. Türlü türlü yalanlarla, oyunlarla toplumu zehirlemeyi sürdürüyorlar. Maalesef, bazı kullanışlı aptallar hâlâ "Tayyip şöyle, Tayyip böyle" diye sağda solda dert yanarak, şikayetlerde bulunarak psikolojik harbin değirmenine su taşıyor. 15 Temmuz'da başaramadılar ama devreye aldıkları siyasi-silahsız kuvvetlerle darbe süreci devam ediyor. Bunu anladığımızda umarım geç olmaz.

<p>Olay, Battalgazi ilçesi Başharık Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Toprak sok

Havalandırma boşluğuna düşen kuş kurtarıldı

Dünya mirası Nemrut bayramda ziyaretçi akınına uğradı

Etiyopya'da müzedeki dev kaplumbağa görenleri şaşırtıyor!

Dünya bizimkileri konuşuyor! ''Türkler mücevherine güvendi''