• $ 7,3325
  • € 8,6737
  • 454.272
  • 1114.18
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Siyasetin '15 Temmuz'una hazırlanıyorlar

S-400 hava savunma sistemlerinin 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümüne denk getirilmesinin bir anlamı var şüphesiz. 15 Temmuz; bu ülkenin başkentinin, Meclisi’nin, Külliye ve güvenlik merkezlerinin, doğrudan darbeye karşı koyan milletin bombalanmasını, dolayısıyla büyük bir işgal ve yok etme girişimini simgeliyor.

S-400’lerin, darbenin karargahı olan Mürted üssüne indirilmesi de Ankara’nın dünyaya zaten bir mesaj vermek istediğini açıkça gösteriyor. Her şeyden önce S-400’ler, 15 Temmuz’da işgal niyetini ortaya koyan ABD’ye hakim güce karşı alınmıştır. ABD’nin, S-400’lerle ilgili itirazının ve öfkesinin başlıca sebebi de budur.

***

Bunun yanı sıra, ABD’ye hakim gücün etkisi ve yönlendirmesi altında olan taşeron devletlere karşı da S-400’ler bir tedbir olarak düşünülmüştür. “Yok efendim, NATO içinde olanlar bu silahı alamazmış, ABD’yle müttefikliğe aykırıymış” vs. bu görüşlerin kafa karıştırmaktan başka bir anlamı yok. Devlet, işgal tehlikesini görünce, üstelik başkenti bombalanınca hızla askeri tedbirler almaya yöneldi. Tehdidin kaynağı ABD’den başkası olmadığı için de ABD teknolojisine karşı koyacak, onu alt edecek olan daha üstün bir teknolojiye yöneldi; S-400’ler bu güvenlik anlayışının sonucu olarak şekillendi.

***

Türkiye 15 Temmuz’dan sonra devlet ve millet olarak hiç olmadığı kadar güçlendi, büyüdü. FETÖ darbe girişimi, devletin aynı zamanda zaaflarının, boşluklarının ortaya çıkmasını, gözle görünür hale gelmesini sağladı. 15 Temmuz, uyuyan devin uyanmasını sağladı. ABD’nin başını çektiği Batı sisteminin Türkiye’yi Irak ve Suriye gibi çökertme, işgal etme peşinde olduğunu gören devlet, onlarca yılda alamayacağı tedbirleri bir kaç senede almayı başardı.

***

ABD, başarısız darbe girişiminin ardından şimdi de siyasetin 15 Temmuz’unu gerçekleştirmek için yeni bir senaryoyu devreye koydu. Yöntem açısından olmasa da sonuçları bakımından 15 Temmuz’u aratmayacak bir girişim olacak. 15 Temmuz’da askeri darbenin hedefi Erdoğan’dı; siyasetin 15 Temmuz’unu hazırlayanlar için hedef yine Erdoğan. Askeri darbe girişimini geri püskürten, yenilgiye uğratan Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki devletin bu kez, siyasetin 15 Temmuz’una hazırlanması gerekiyor. Zira bu da en az 15 Temmuz kalkışması kadar sinsi ve yıkıcı bir tertiptir, şimdiden hatırlatması.

Kuyumcuya kadın kılığında girdiler, altınları çaldılar, işyeri sahibini vurdular! Film gibi soygun k

Kuyumcuya kadın kılığında girdiler, altınları çaldılar, işyeri sahibini vurdular! Film gibi soygun kamerada

Kendini sevmenin ve değiştirmenin 5 kuralı

Kendini sevmenin ve değiştirmenin 5 kuralı

Bakan Akar, Senegal Silahlı Kuvvetler Bakanı ile görüştü

Bakan Akar, Senegal Silahlı Kuvvetler Bakanı ile görüştü

11 Ağustos tarihli reyting sonuçları sizlerle!

11 Ağustos tarihli reyting sonuçları sizlerle!