• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
27 Nisan 2022 Çarşamba

Siyaset sokağının magandası

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Osman Kavala kararı sonrası, HDP'li vekilleri de arkasına alarak çıldırmış gibi, mahkeme heyetini, savcıları, hükümeti ve doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit etmesi çirkin ve hadsiz olduğu kadar korku ve paniğe de işaret etmektedir.

Kamuoyunda da büyük tepki çeken bu çirkin üslubun sahibi Özgür Özel, esasen siyaset sokağımızın magandası olarak öne çıkan bir isim. Bağırıp çağırmasına aldanmayın, dokunulmazlık zırhının arkasına saklanan korkak biridir kendisi. Bugüne kadar daha kendisinden dürüst bir eleştiriye, suçlamaya şahit olunmuş değil. Kavga ettiği, saldırdığı, hedefe koyduğu bütün siyasilere ve bürokratlara karşı hep yalan, iftira ve karalama silahını kullanmıştır. FETÖ'nün yalancı ve tehditkâr dilinin Meclis'teki cisimleşmiş ifadesidir. Büyük Millet Meclisi'nin belki de gelmiş geçmiş en çirkin üslubuna sahip siyasetçisi olarak tarihe kaydolacaktır.

Tabii, sadece üslupsuz ve hadsiz bir siyasetçi portresiyle karşı karşıya da değiliz. Böyle olsa "huyu bozuk, küfürbaz bir vekil" denip geçilebilirdi. Fakat Özgür Özel, FETÖ'nün Baykal'a kaset darbesi sonrası CHP'de öne çıkan operasyonel isimlerin başında geliyor. CHP'nin FETÖ'nün siyasi şubesi haline gelmesinde büyük katkısı vardır. Osman Kavala kararı sonrası çıldırması da o kadar yersiz değil; Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, hâkim ve savcıları tehdit ederek yargı sistemi üzerindeki vesayet odaklarının azalan etki ve gücüne karşı kendince bir aksiyon geliştirmeye, bu gidişatı durdurmaya dönük bir direnç ortaya koymaya çalışmaktadır. Bu gidişatı durduramamaları halinde FETÖ'ye, Batılı istihbarat servislerine ajanlık yapan adamlarının tek tek tasfiye olacağını açıkça görüyorlar. Ağızlarından salyalar saçarak, kudurmuş bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tehdit etmeye kalkmalarının sebebi budur!

<p>ABD'nin California eyaletine bağlı Sierra Nevada bölgesini kar fırtınası vurdu. Sabah saatlerine

California'da kar fırtınası

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi