• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
8 Ocak 2021 Cuma

Siyaset alay etti, medya üzüldü

Trump taraftarlarının Amerikan sisteminin en önemli siyasi sembollerinden biri olan Kongre binasını basması dünyada büyük yankı uyandırdı. Her ne kadar “demokrasi” adına allanıp pullansa da o bina küreselcilerin zorba düzenini temsil ediyor.

Trump’ı devirmek için küreselcilerin mobilize ederek sokağa çıkardığı eylemcileri alkışlayanların bu olaylar karşısında “demokrasi”, “meşruiyet” laflarını ağızlarından düşürmemesi ise oldukça ilginçti.

Özellikle de büyük medya kuruluşlarının izleyicilerine olup biteni “utanç görüntüleri” biçiminde aktarması da son derece komikti. Kim adına utandı bizim medya kuruluşları, hangi düzen adına, bilemiyorum. Ama yayınlarıyla, kıyaslama ve karşılaştırmalarıyla medya küreselcilerin uzantısı olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Amerika’daki olaylar karşısında siyasetin tutumu ise ezber bozan nitelikteydi. Hükümetin önemli isimlerinin ilk tepkisi aslında Amerikan düzeniyle alay etmek biçiminde oldu. Dünyaya ihraç etmeye kalktıkları o demokrasinin ne menem bir şey olduğuyla bolca dalga geçtiler. Ayrıca, haklı olarak 15 Temmuz ve öncesinde yaşanan bazı olaylar karşısında Amerika’nın tutumunu hatırlatma gereği duydular.

Bu mesajların bile tek başına Türk siyasal düzeninde büyük bir değişime işaret ettiğini söyleyebiliriz. Eskisi gibi siyaset ve iktidar kurumu kendisini Amerika için paralamıyor, onlar için ağlayıp gözyaşı dökmüyor!

Siyasetin “alaycı”, medyanın ise tam tersinden “üzüntülü” hali aslında bu ülkeye dair çok şey anlatıyor.

Amerika’da iktidara gelen güçler dünya üzerinde de dizginsiz bir küresel iktidarın peşinde koşuyor. Amerika’yı kontrol etme yetkisinin kendilerine dünyayı da kontrol etme hakkı verdiğini savunuyorlar.

Kongre binasının basılması, küreselcilerin kutsallaştırarak dokunulmaz kılmaya çalıştıkları bu iktidarlarının aslında hiç de o kadar “dokunulmaz” olmadığını ve bundan sonraki süreçte Trump’a oy veren 70 milyon Amerikalının baskısını içeride fazlasıyla hissedeceğini ortaya koyuyor. Küresel sosyal medya şirketlerinin Trump’a ağır sansürler uygulaması da küreselcileri bu baskıdan kurtaramayacak.

Bu olaylar Trump’ın siyasetten elini eteğini çekmeyeceğinin bir göstergesi. Önümüzdeki süreçte de Trump siyasi bir aktör olarak sahada olacağının işaretlerini verdi. 

<p>Bu anlamlı etkinlik, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın katılımıyla gerçekleşti. Ayrıca,

3.Çocuk Girişimciler Kermesi Filistinli Çocuklara Destek İçin Gerçekleşti

Dikkat: Bu otomobiller 350 bin TL ile 450 bin TL arası! Kaçıran adeta pişman oluyor

Gaziantep sise büründü

ŞOK 9 Aralık kataloğu: 2359 TL'ye airfyer, 7299 TL'ye dik süpürge fırsatı!