• $17,9642
  • €18,2248
  • 1026.46
  • 2883.96
22 Haziran 2022 Çarşamba

Sezgin Tanrıkulu 6'lı masanın ruhudur, daha azı değil

Büyük laflar ettiklerine bakmayın. Yok sandık gelsin, erken seçim olsun kabadayılığına da aldanmayın. Sadece psikolojik üstünlüğü ele geçirmeye çalışıyorlar.

Gerçekte, bu kadar rüzgar yapmalarına karşın hâlâ seçim sandığından korkuyorlar. Sandıklar açıldığında, Erdoğan seçildiğinde bu yaygaracı muhalefet ekibinin hepsi kaçınılmaz bir şekilde siyasetten tasfiye olacak, biliyorlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'da bu özgüven fazlasıyla var. Çünkü ülkedeki durumun farkında. Muhalefetin oluşturmaya çalıştığı karamsarlığa rağmen Türkiye'nin yükselen bir güç olduğunu görüyor. Dahası, bu süreci idare eden zaten kendisi.

MHP lideri Devlet Bahçeli de aynı özgüvene sahip. Hem "adayımız Erdoğan" diyor, hem "açık ara kazanacağız" tespitinde bulunuyor.

Erdoğan ve Bahçeli'nin karşısındaki ittifakı ABD dizayn etti. 6'lı masayı Biden kurdu. FETÖ ve PKK arka planda bu masanın asıl aktörleri.

Yüz yıl sonra yükselen bir güç olan Türkiye'yi durdurmaktan başka amaçları, hedefleri yok.

Kendileri de bunu açık açık itiraf etmiyorlar mı? CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Türkiye'nin yükselen bir güç olmasında büyük katkıları olan Türk İHA ve SİHA'larının üreticisi Selçuk Bayraktar'ı yargılayacaklarını nasıl sırıta sırıta dile getiriyor! Bu rahatlığa bakar mısınız? Sezgin Tanrıkulu, 6'lı masanın ruhudur, daha azı değil.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli'deki özgüvenin partililere de yansıması gerekiyor. Zira Türkiye'yi durdurma üzerine kurulu 6'lı masaya karşı psikolojik olarak üstünlük kendilerinde. Hiçbir doğrusu olmayan muhalefetten daha güçlüler. Dışarıdan ve içeriden pompalanan kötümserlik havasına kapılmadan 2023'e kadar büyük bir özgüvenle çalışmalılar. Buna inanmaları yeter!

<p>Ezgi Aşık soruyor meteoroloji uzmanı Ayhan Erdoğan cevaplıyor.</p>

Yağmurlu hava ne zaman yurdu terk edecek?

Assos kazısında yeni bulgu! 2 bin 200 yıl sonra ortaya çıktı

İnsanların ne kadar acımasız olduğunu gösteren fotoğraflar

Defne Samyeli Deren Talu ve Derin Talu hakkında konuştu: Göz önünde bulunmanın faturaları!