• $28,9208
  • €31,485
  • 1924.11
  • 8026.27
17 Temmuz 2023 Pazartesi

Putin geliyor mu, gelmiyor mu?

NATO zirvesi öncesi Zelenski'nin İstanbul ziyareti Rusya'da soğuk duş etkisi yaptı. Nitekim o gün bugündür Kremlin'den yapılan açıklamalar hep bir belirsizlik ve kararsızlık içeriyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Zelenski ile yaptığı görüşmede ve ardından da NATO zirvesinde verdiği mesajların Kremlin'de bir hoşnutsuzluk yarattığı kesin. Beş Azov komutanın Zelenski'yle beraber Ukrayna'ya dönmesi de Rus basınında tepkiyle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin ile Ağustos'ta yüz yüze görüşeceğini açıklaması ise Moskova'da hala karşılık bulmuş değil. Kremlin Sözcüsü Peskov, gazetecilerin bu yöndeki sorusuna net bir yanıt veremiyor.

Kremlin Sözcüsü lafı dolandırıp "kesin tarih veremem" diyerek aslında Putin'i işaret ediyor. Putin'in kararı henüz netleşmiş değil.

Moskova'nın resmi tavrı genelde "Türkiye'yi anlıyoruz, o bir NATO üyesi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arabuluculuk çabalarına da değer veriyoruz" biçiminde.

Kremlin'in Türkiye'ye karşı son derece hassas bir dil kullandığı fark ediliyor. Zira hata kaldıracak lükse sahip değiller. Ankara ile ilişkileri hassas bir terazide tartarak yürütüyorlar. Ne söylediklerine dikkat ediyorlar.

Bu yüzden Türkiye'ye ziyaret konusu Putin'in en zor kararlarından biri olacak. Putin'in alacağı kararın Rusya için son derece önemli ve hayati olduğu ortada!

<p> İsrail'in saldırıları aralıksız sürüyor. İsrail Deyr Belah'ta birçok binanın bulunduğu büyük bir

İşgalci İsrail'in saldırıları hız kesmiyor

Filistinlilerin kefenleri Beyaz Saray önünde

70 bin TL'den başlıyor: Kaçıran pişman oluyor! İşte adeta kapış kapış giden otomobiller

Tokat'ta bir garaj alev alev yandı! 4 araç kullanılamaz hale geldi