• $8,8812
  • €10,3803
  • 496.394
  • 1379.53
9 Ağustos 2021 Pazartesi

PKK'nın Kaz Dağları tehdidine neden sustular?

Terör örgütü Kaz Dağları'nı da yakma tehdidinde bulundu. Hem de Avrupa'da yayınlanan resmi basın organında. Ama muhalefet çevreleri, özellikle de sağa sola "Help" çağrısı yapan sanat dünyası hâlâ "iklim", "kuraklık", "piknik" demeyi sürdürüyor.

İlk günden beri "ormanlarımızı PKK yakmadı" diye koro halinde tempo tuttular. İklimden, kuraklıktan bahsedip piknikçilerden şikayet ettiler. Hatta "AK Parti rant için ormanlarımızı yakıyor, yanan yerleri imara açacaklar" bile dediler; ama bu güruh, terör örgütü PKK'ya orman kundaklamayı bir türlü konduramadı. Vay sizin aklınıza; güya hepsi sanatçı, siyasetçi, gazeteci, aydın!

Asıl gürültü tabii Kandil orman yangınlarını üstlendiğinde koptu; inanılmaz fakat "AKP'nin işine yarar" diyerek tepki gösterip örgüte tweet sildirdiler. Örgüt açık açık, manşetten Kaz Dağları'nı yakma tehdidinde bulunduğunda ise sessizliğe gömüldüler. Sanki hiç böyle bir tehdit yok, utanmazlar!

Peşin peşin söyleyelim; CHP, İYİ Parti ve diğerlerinin PKK/HDP'yle yaptığı ittifak hiç de iyi bir yere doğru gitmiyor. Sürekli nefret körükleyerek, gürültü patırtı yaparak, ikide bir "Saray" diyerek, Erdoğan'ı hedef göstererek de bu korkunç ilişkiyi gözlerden kaçıramazlar.

Türkiye'nin ormanlarını yakanlarla, canına-doğasına kıyanlarla "siyasi ittifak" geliştirmek, bu ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür. Bu kötülüğün altında hiçbir hayat yeşermez; hiçbir gerekçe, ülkemizi ateşe verenlerle yapılan bu ittifakı haklı ve meşru kılmaz.

Bu kirli ittifakta en büyük sorumluluk CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na aittir. Çünkü, bu ittifakın koordinatörlüğünü bizzat kendisi üstlenmiştir. Yani başı çeken Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

"Demokrasi" demagojisiyle de bu kirli ilişkiyi aklamaları mümkün değil. Elbette tek başına Kılıçdaroğlu'nun sorumluluğunda olan bir iş değil bu; içinde muhalefet partilerinin önde gelen yöneticilerinin de olduğu, sanat dünyası ile sivil toplum kuruluşlarını ve medyayı da kapsayan geniş bir 5. Kol ağından bahsediyoruz.

İpi dışarıda olan bu geniş ağın hedefi ne sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır ne de AK Parti-MHP ittifakıdır; asıl amaç, Türkiye'yi -geçmişte olduğu gibi- yine uluslararası güçlerin ağına düşürmektir. Erdoğan'ı devirerek, Cumhur ittifakını iktidardan düşürerek bu amaçlarına ulaşmak istiyorlar.

Ve 15 Temmuz'da darbeyle başaramadıklarını 2023'e kadar yaygın bir 5. Kol çalışması ile başarmak istiyorlar. 2023'e kadarki yol haritaları bu!

<p>Koronavirüsü konuşurken bu kez de grip vakalarında artış var. Peki koronavirüsle gribi nasıl birb

Grip salgını başladı

Türkiye'deki şehirlerin isimleri nereden geliyor? İşte sizin memleketinizin hikâyesi

Adana'da 263 milyon 400 bin kaçak makaron ele geçirildi

Nükleer enerjili süper bilim yatının geceliği 1 milyon dolar olacak