• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
24 Şubat 2021 Çarşamba

PKK/KCK hiyerarşisinde bir parti: HDP

Gara'da savunmasız 13 vatandaşımızın şehit edilmesinin ardından HDP'nin siyasal sistem içindeki yeri tartışma gündeminin ön sırasına yerleşti.

Lafı uzatmadan söyleyelim; evet, HDP bir siyasi partidir; seçimlerde bazı belediyeleri yönetmeye ve Meclis'e girmeye hak kazanmıştır. Bunlar doğru; fakat maalesef, bu partinin birçok belediye başkanını, meclis üyesini ve milletvekilini listeye yazanın, seçtirenin terör örgütü PKK olduğu da bir o kadar doğru.

Bu gerçek HDP'nin eş başkanlarının kendi ifadeleriyle kayıtlara geçmiş durumda. Hatta öyle ki, "bütün isimleri Kandil belirledi" şeklinde itirafları dahi söz konusudur.

Düşünün; HDP'de kimin belediye başkanı, kimin belediye meclis üyesi olacağına, kimin Meclis'e gireceğine PKK karar veriyor. Böyle bir siyasi parti olabilir mi gerçekten?

Dahası da var elbet; HDP, PKK/KCK'nın "Türkiye Masası" adlı birimine bağlı olarak faaliyet yürüten bir parti. Bu tespitler ne bir iftira ne de bir suçlama. HDP, böyle bir örgüt mekanizmasına bağlı olarak çalışıyor.

Yakın zamanda adli dosyalara yansıyan şu ifadelere bir bakın: "Türkiye'de yapılan genel ve yerel seçimlerde geçmişte adı BDP, günümüzde HDP olan partinin önde gelen isimleri terör örgütünün Kandil'de bulunan üst yönetimi tarafından belirlendi. Örgüt kadrolarından oluşan adayları listelerine dahil ederek yerel veya genel seçimlerde seçilmeleri sağlandı. Bu sayede terör örgütü KCK-Türkiye Masası adına faaliyet yürüten kadroların yerel yönetimlere ve milletvekili olarak Meclis'e girmeleri sağlandı."

Ne yazık ki, bu ifadeler gerçekleri yansıtıyor. Görünürde karşımızda bir siyasi parti var; ancak bu parti, terör örgütünün hiyerarşisi içinde hareket ediyor. Kararlar, partinin yetkili kurullarında değil, Kandil'den gelen talimatlara göre alınıyor.

Muhalefet, bu gerçeği daha ne kadar görmezden gelecek, bilemiyorum. Burada mesele siyasi çıkarlar değil, ülke ve demokrasi meselesi. Hiçbir siyasal sistem bu anomaliyi çözmeden sağlıklı çalışamaz.

CHP'lilerin şu soruyu doğru ve eksiksiz yanıtlamaları gerekiyor: Bu partinin yönetici, belediye başkanı ve milletvekilleri Kandil tarafından atanıyor; bu parti, PKK/KCK'nın 'Türkiye Masası' adlı birimine bağlı olarak çalışıyor. Bu durumda CHP ne yapmış oluyor? Terör örgütüne "taşıyıcı annelik" yapmış olmuyor mu? Bu terör yapısını, Türk siyasal sisteminin içine taşımış olmuyor mu?

CHP adına kararı şüphesiz başkaları değil, yine CHP'liler verecek. Böyle devam etmek istiyorlarsa önlerinde herhangi bir engel yok; ama şunu bilmeliler ki, hiçbir demokratik sistem terörle iltisaklı, terör örgütü hiyerarşisi içinde yer alan örgüt ve yapıları bünyesinde sonsuza kadar barındırmaz. HDP bugüne kadar böyle gelmiş olabilir, ama bunun sonsuza kadar devam etmeyeceği, siyasal sistemimizin bu virüsü eninde sonunda kusarak dışarı atacağı bilinmeli. FETÖ, sistemden nasıl temizlendiyse terör örgütü hiyerarşisi içinde yer alan bir yapılanma olarak HDP de öyle temizlenecektir. Bu kaçınılmaz!

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak