• $ 7,9375
  • € 9,3937
  • 485.89
  • 1198.32
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Pensilvanya'ya teslim olanlar mı bağımsız?

Ülke tarihinin en büyük doğalgaz rezervi keşfedildiğinde milletin sevincine ortak olamayan, iyi bir laf etmemek için günlerce evinde saklanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nihayet ortaya çıktı ve “bağımsızlık” temalı bir konuşma yaptı.

“Ekonominin Londra’daki bir avuç tefeciye teslim edildiğini” savunan Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos vesilesiyle de Ekrem İmamoğlu’nun bastırdığı Nutuk’un bütün bakanlara gönderilmesini istedi.

Oysa ülke ekonomisini IMF’ye teslim eden, siyasi bağımsızlığı ortadan kaldıran bizzat CHP’li hükümetlerdi. Zira o günlerde IMF’nin memurluğunu yapan isimler bugün CHP sözcülüğü görevinde.

Türkiye’ye parayı verenler, siyasi kararları da almaya başlamıştı. Ne çabuk unutuyoruz; ülkeyi IMF’den Erdoğan kurtarmadı mı? IMF’yi Türkiye’den borç ister hale getirerek ülkeyi kalkındıran, güçlendiren, bağımsızlaştıran kim?

Son 10 yıldır ekonomide süren meydan muharebelerinin sebebi nedir? Bütün mücadele ülke ekonomisini güçlendirerek Batı’ya olan bağımlılığı azaltmak değil mi?

Peki nedir bu “Londra’da bir avuç tefeciye teslim oldular” edebiyatı?

Zayıf karnımız ekonomi. Diğer alanlarda baş edemedikleri Türkiye’yi buradan vurmaya çalışıyorlar. İç siyaset de buradan besleniyor. Küresel güçlerin ekonomiye çektikleri operasyonları, içeride kara propaganda mekanizmasıyla tamamlamaya çalışıyorlar.

“Bağımsızlık” lafını ağzına en son alacak kişi Kemal Kılıçdaroğlu aslında. CHP Pensilvanya’ya nasıl teslim edildi? Pensilvanya’daki bir avuç Türkiye düşmanı casus şebekesine teslim olan kim?

Türkiye Cumhuriyeti’ni çökertmeye çalışan Pensilvanya ile ortak bir şekilde hükümete operasyon çeken kim? Bakın, Pensilvanya ile o kadar iç içe geçmiş durumdalar ki, bu gerçeği inkar bile etmiyorlar.

Peki HDP ile CHP arasındaki işbirliği ülke bağımsızlığını güçlendirmek için mi? Türkiye’yi Irak ve Suriye gibi bölecek projelerin içinde olmak mı “bağımsızlıkçı” politika? Güney sınırlarımızda terör örgütü PKK/YPG’ye binlerce TIR silah taşıyan, “terör devleti” kurmak için destek veren ABD’ye CHP yönetimi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun şu ana kadar ağız dolusu bir tepki verdiğine rastladınız mı?

Akdeniz’de “Mavi vatan” sınırlarını korumak için canla başla çalışan Türkiye’ye karşı Yunanistan ve Fransa destekli Libya’nın darbeci Hafter’ini, İsrail destekli Mısır’ın darbeci generali Sisi’sini “seküler” gördüğü için “makul” bulan CHP değil mi?

Başka da söze gerek yok sanırım; zira bağımsızlık bahsi açıldığında CHP’nin milletin önüne çıkacak yüzü olmaz. Tabii, utanmaz bir yalancı değillerse!

Kaç milletvekili İYİ Parti'den ayrılma hazırlığında?

Kaç milletvekili İYİ Parti'den ayrılma hazırlığında?

Çorum'da baraj gölünde kadın cesedi bulundu

Çorum'da baraj gölünde kadın cesedi bulundu

Doğu Anadolu'da çaylar engellilerin ürettiği karton bardaklardan i

Doğu Anadolu'da çaylar engellilerin ürettiği karton bardaklardan içilecek

Otomobil markalarının amblemlerinin gizli anlamları

Otomobil markalarının amblemlerinin gizli anlamları