• $8,6394
  • €10,142
  • 493.835
  • 1407.46
17 Şubat 2020 Pazartesi

Pensilvanya, Kemal Bey'i pamuklara sarıp koruyor

Kurtuluş Tayiz
Kurtuluş Tayiz

Bir yandan darbe söylentileri, bir yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan ölüm tehditleri yine dolaşımda. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “merak etmeyin enkazını kaldıracağız” sözleriyle darbe söylentilerini tamamlayan ölüm tehdidinde bulundu. Tabii, Özkoç’un bu tehdidi kimin adına savurduğu merak konusu. Zira, partidaşı Barış Yarkadaş’ın ifadesine göre Engin Özkoç, CHP’deki Pensilvanya müdavimlerinden biri. Bu tehdidin de Pensilvanya ile bir ilgisi var mı, yok mu bilemiyoruz ama bildiğimiz, bu tür suikast, darbe ve ölüm tehditlerinin adresi genelde Pensilvanya’dır. Ve tecrübeyle de sabittir, bu tür ifadeler laf olsun diye kullanılmaz.

Elbette güçleri yetse Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ailesiyle beraber 15 Temmuz’da, kaldığı otele gönderdikleri suikast timleriyle şehit edeceklerdi. Şimdilik ellerinden ölüm tehditleri savurmak geliyor, fazlası değil. Yoksa FETÖ’nün ne kadar acımasız bir katil şebekesi olduğundan kimsenin bir şüphesi yok. Fırsat bulurlarsa 15 Temmuz’da olduğu gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canına yine kast ederler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tehdit eden Pensilvanya müdavimi CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un sosyal medya hesabından Kemal Kılıçdaroğlu’na yazılan bir marşı paylaşması da ayrıca dikkate değer. Marşın sözleri şöyle başlıyor: “Kılıçdaroğlu başta; yürüyor dağda taşta/Haklıyız her uğraşta; Geliyoruz zincirleri kıra kıra hey...”

Marş böyle uzayıp gidiyor. Marş, Kemal Bey’in FETÖ’cüler için yürüdüğü sırada yazılmış olmalı. Bu da haliyle söz konusu marşın kaynağı hakkında bir fikir veriyordur herkese.

Atatürk’ten sonra hangi CHP genel başkanı adına marş yazıldı bilemiyorum; ama Kılıçdaroğlu adına marş yazılmasının büyük bir boşluğu dolduracağından ve ciddi bir ihtiyacı karşılayacağından eminim. Nitekim bugüne kadar hiçbir CHP’li veya CHP sempatizanı Kılıçdaroğlu’nu profil fotosu bile yapmadı. Nerden baksanız büyük bir ihtiyacı karşılıyor!

Hatırlarsanız bir ara “Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra CHP’de en büyük lider Sayın Kılıçdaroğlu’dur” lafları dolaşıyordu. Pensilvanya da Kılıçdaroğlu’nu bayağı bir kullanışlı bulduğundan yere göğe sığdıramıyor. Bu olgulara bakarak diyorum ki, FETÖ’nün siyasi ayağı konusunda çok uzağa gitmeye gerek yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ölümle tehdit eden Pensilvanya, Kılıçdaroğlu’nu da pamuklara sarıp sarmalıyor. Adına marj yazıp, şarkılar besteliyor. Görmüyor musunuz?

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Bu yıl İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dördüncüsü düzenlenen Hav

TÜBİTAK Başkanı Mandal, Akşam TV'ye konuştu: “TEKNOFEST, gençlere teknolojiyi deneyimleme imkanı sunuyor”

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi