• $9,5382
  • €11,1492
  • 552.444
  • 1522.04
30 Haziran 2021 Çarşamba

Oysa iktidar ihtimali bile Kemal Bey'e uzak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin dünkü grup toplantısında yine esti gürledi. Kanal İstanbul'u üstlenecek firmaları, kredi verecek bankaları, altında imzası bulunacak olan bürokratları ağır bir dille tehdit etti.

Sanırsınız ki, yarın iktidara geleceği kesinleşmiş bir parti lideri, devlet başkanı!

Oysa iktidara gelmeyi bırakın, bunun ihtimali bile Kemal Bey'e uzak.

Kemal Bey, medyanın bu ucuz tehdit diline prim vermesi üzerine böyle havaya girdi. Kendisine güç atfedildiğini fark ettiği için "geldiğimde şöyle asacağım, böyle keseceğim" demeye başladı. İktidar olma duygusunu sevdi. Yağmasa bile gürlüyor. Bu da hoşuna gidiyor. İlk kez kendisini "Genel başkan" hissetti desek yeridir.

Ama geçmişten farklı olarak aldığı yol bu kadar. İktidara yaklaşacağı mesafe zaten bundan ötesi değil. Ne toplumsal ne siyasi bir gücü var. "Geldiğimde", "iktidar olduğumda" cümleleri dilinde hoş bir tat bırakıyor, o kadar.

Kemal Bey aslında kendisini ilk kez bu kadar "güçlü", "muktedir", "iktidar" sahibi hissediyor. Tehdit diline bu kadar sarılmasının sebebi de bu. Bir çeşit iktidar sarhoşluğu yaşadığı. Gerçi "iktidar" kısmı eksik ama verdiği duygu fazlasıyla tatmin edici.

Kof bir tehdit dili, kof bir kabadayılık yaptığı. Havalara giriyor, asıp kesiyor; daha ne olsun! Daha ötesine geçemeyecek olsa bile öyleymiş gibi yapmak da etki uyandırıyor. Sahici bir duygu veriyor kendisine. Bırakın yaşasın. Fakat ciddiye alıp "Kemal Bey şöyle tehdit etti" demeyi bırakın bence. Çünkü çok komik oluyor.

<p class='MsoNormal'>Microsoft'un kurucusu Bill Gates de Türkiye'ye  hayran kalan ünlülerden. yüzen

Bill Gates'in Fethiye turu

Kahramanmaraş'ın cips tarhanası Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da Cıdır Ovası'nda şehitler için dua etti

İnkaya kazıları Paleolitik dönem insanlarının göçlerine ışık tutacak