• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
6 Ekim 2021 Çarşamba

Öğrenci eylemi mi lümpen militanlık mı?

Boğaziçi Üniversitesi'nde eylemci öğrenciler Rektör Naci İnci'nin makam aracının üzerine çıkarak kendilerince eylem yaptılar.

Bu terbiyesiz davranış söz konusu öğrencilerin kimliğini de tartışmamız gerektiğini ortaya koyuyor.

Yıllardır akademi ve medya dünyası "Efendim biz de gençtik, öğrenciydik, olur böyle şeyler" diyerek üniversitelerdeki terör örgütü yandaşı militan öğrencilere kol kanat gerdi.

Bu öğrencileri kışkırtmak için de sürekli "şöyle zekiler, Boğaziçi'ni kazanmak kolay mı" laflarının arkasına sığındılar.

Neredeyse bir yıldır Boğaziçi'nde bu militan öğrencilerin terörü esiyor. Gideni beğenmiyorlar, gelen rektörü beğenmiyorlar. Bu militan öğrenciler cesareti kimden alıyor dersiniz?

Elbette Boğaziçi'ndeki diğer öğretim görevlilerinden. Boğaziçi'ndeki kariyer savaşlarını öğrenciler üzerinden yürütüyor bu öğretim kadrosu.

Yoksa bu kadar şımarıklığa kimsenin tahammül etmesi mümkün değil. Anne babalarının bile bu şımarıklığa, kendini bilmezliğe, hadsizliğe katlanması imkânsız. Oysa hükümet, bu şımarıklığa yıllardır tolerans gösteriyor.

Rektör Naci İnci'nin makam aracının üstünde tepinmenin öğrencilikle, protestoyla, şunla bunla bir alakası yok. Melih Bulu'ya da yaptıkları hiç farklı değildi. Bu öğrencilerin sergilediği düpedüz lümpen bir militanlıktır.

Başka açıklaması yok. Artık tolerans göstermeyi bir tarafa bırakıp gereği neyse yapılmalı.

<p>Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, refüjdeki aydınlatma direklerine çarparak devrilen kamyondaki sür

Manisa'da kamyon devrildi: 1 ölü 1 yaralı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi