• $9,5511
  • €11,0835
  • 550.894
  • 1509.2
6 Ekim 2021 Çarşamba

Öğrenci eylemi mi lümpen militanlık mı?

Boğaziçi Üniversitesi'nde eylemci öğrenciler Rektör Naci İnci'nin makam aracının üzerine çıkarak kendilerince eylem yaptılar.

Bu terbiyesiz davranış söz konusu öğrencilerin kimliğini de tartışmamız gerektiğini ortaya koyuyor.

Yıllardır akademi ve medya dünyası "Efendim biz de gençtik, öğrenciydik, olur böyle şeyler" diyerek üniversitelerdeki terör örgütü yandaşı militan öğrencilere kol kanat gerdi.

Bu öğrencileri kışkırtmak için de sürekli "şöyle zekiler, Boğaziçi'ni kazanmak kolay mı" laflarının arkasına sığındılar.

Neredeyse bir yıldır Boğaziçi'nde bu militan öğrencilerin terörü esiyor. Gideni beğenmiyorlar, gelen rektörü beğenmiyorlar. Bu militan öğrenciler cesareti kimden alıyor dersiniz?

Elbette Boğaziçi'ndeki diğer öğretim görevlilerinden. Boğaziçi'ndeki kariyer savaşlarını öğrenciler üzerinden yürütüyor bu öğretim kadrosu.

Yoksa bu kadar şımarıklığa kimsenin tahammül etmesi mümkün değil. Anne babalarının bile bu şımarıklığa, kendini bilmezliğe, hadsizliğe katlanması imkânsız. Oysa hükümet, bu şımarıklığa yıllardır tolerans gösteriyor.

Rektör Naci İnci'nin makam aracının üstünde tepinmenin öğrencilikle, protestoyla, şunla bunla bir alakası yok. Melih Bulu'ya da yaptıkları hiç farklı değildi. Bu öğrencilerin sergilediği düpedüz lümpen bir militanlıktır.

Başka açıklaması yok. Artık tolerans göstermeyi bir tarafa bırakıp gereği neyse yapılmalı.

<p>Onlar Türkiye'nin Vurcu İHA'sı. Mehmetçiğin  kötü gün dostu. Yerli ve milli İHA sistemi Kargu.</p

Kargu Vurucu İHA'lar Teşkilat dizisinde marifetlerini sergiledi

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu