• $33,1952
  • €36,0226
  • 2551
  • 11156.2
15 Ağustos 2022 Pazartesi

Muhalif medyanın finansmanında kara para izi

CHP'nin ve muhalefet partilerinin ortak cumhurbaşkanı adayı, Memleket Partisi'nin Kurucu Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP ve İYİ Parti'nin bazı medya kuruluşlarını finanse ettiğini ifşa etti. Halk TV, TELE1 ve KRT'nin adını veren İnce, bu yayın kuruluşlarına her ay düzenli para aktarıldığını duyurdu. Haftaya damgasını vuran bu iddia, muhalefet medyasında "Yarabbi çok şükür" havasında karşılandı. TELE1 Genel Yayın Müdürü Merdan Yanardağ "Hizmet karşılığı para alıyoruz" açıklamasıyla yetindi.

Muharrem İnce'nin açıklamaları sır değil aslında. CHP, İYİ Parti ve belediyelerin muhalefet medyasına aktardığı paranın, kaynağın haddi hesabı yok. Bu paranın kaynağı nereye uzanıyor? Biraz deşilirse muhalefet medyasına büyük miktarlarda kara para aktarıldığı görülecektir.

Muharrem İnce'nin ifşası Aysberg'in görünen yüzü sadece. CHP ve İYİ Parti'ye yakın medyanın finansmanında kara para iddiaları uzun süredir dillendirilmekteydi.

Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil, geçtiğimiz aylarda "Artı1 TV"nin kuruluşunda kara para aklama suçlamasıyla ABD'de tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz'ın 40 milyon lira aktardığını ifşa etmişti.

Gazeteci Can Ataklı, Sezgin Baran Korkmaz tarafından-üzerinden aktarılan 40 milyonun CHP'li bir yöneticiye verildiğini ve bu paranın CHP tarafından medyanın finansmanında kullanıldığını açıklamıştı.

Muharrem İnce'nin topa tuttuğu Merdan Yanardağ'ın başında olduğu TELE1'İN kuruluşuyla ilgili yine kara para iddiaları gündeme gelmişti.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili ve Yurt Gazetesi'nin sahibi Durdu Özpolat TELE 1 kanalının FETÖ firarisi ve Koza Holding eski sahibi Akın İpek'in desteği ile kurulduğunu açıklamıştı. TELE1'i kuran Merdan Yanardağ için "Benden 2 bin lira maaş istiyordu, nasıl medya patronu oldu" diye soran Özbolat, "TELE 1 Akın İpek'in desteğiyle kurulmuş bir kanaldır" diyerek bu iddiasının altını çizme gereği duymuştu.

Muharrem İnce'nin duyurduğu bu skandalla ilgili olarak merak edilen soru şu: CHP ve İYİ Parti, Halk TV, TELE1 ve KRT'yi hangi parayla finanse ediyor? Erdoğan karşıtı onlarca haber sitesi, televizyon kanalı, gazete, ajans ve araştırma şirketini kimler, hangi parayla finanse ediyor? 2023 seçimleri için Erdoğan'a karşı bu medya ordusunu kim, hangi parayla fonluyor?

Muharrem İnce, Durdu Özpolat, Yılmaz Özdil ve Can Ataklı'nın gündeme getirdiği iddialar bile maliye tarafından ciddiyetle araştırıldığında eminim medyanın finansmanında kara para izi de tespit edilip ortaya çıkarılacaktır!

<p>Esenköy beldesinde kıyıların ve açıklarında çok sıkılıkla görülen yunuslar bu kez drone ile kamer

Yalova'da ortaya çıktılar... Görsel şölen böyle görüntülendi

Ticaret Bakanlığı ekipleri İstanbul'da market ve restoranları denetledi

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yılı! TCG Anadolu Gemisi geçit törenine hazır

Kastamonu'da şaşırtan olay! Söğüt ağacının gövdesinde kiraz ağacı büyüdü