• $13,5513
  • €15,1222
  • 777.583
  • 1983.18
24 Aralık 2021 Cuma

Muhalefetin zafer sarhoşluğu çabuk bitti

Yeni bir kur atağına kadar muhalefeti ortalarda göremeyiz artık. Ağız dolusu "erken seçim" de diyemeyecekler. Ne de olsa bütün siyasi planlarını dolardaki yükselişe ve büyük marketlerin şişirdiği fiyatlara bağlamışlardı. Kurdaki düşüş muhalefetin çöküşüne yol açtı. Enflasyondaki düşüş ise tümden silinmelerine yol açacak.

Çünkü siyasi varlıklarını "iyi"ye değil, "kötü"ye bağladılar. Ülke kötü olursa muhalefet de "iyi" olacaktı! Palazlanacak, seçimlerde varlık göstereceklerdi!

Hallerine bakınca insan gerçekten üzülüyor. Doların düşmesi muhalefeti bu kadar bozabilir mi? Demek ki, bütün umutlarını Türkiye'nin çökmesine bağlayan bir muhalefet grubuyla karşı karşıyayız. Ülke batarsa kendilerinin çıkacağını hesap ediyorlar. Daha kötüsünü düşünemiyorum.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yüzünden düşen bin parçaydı. Ne oldu? Ülke batmadı diye insan bu kadar üzülür mü? Sözde, Türkiye'yi yönetmeye aday kendisi. Ekonomi çökmedi diye karalar bağlıyorlar. Olur mu?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise tam bir hayal kırıklığı. Dolar yüksekken heyecana gelip atıp tuttu. "Yarın iktidara geliyoruz" duygusuyla hareket etti. Bir daha geri alamayacağı laflar etti. Erdoğan'ın şahsında Türkiye'ye hakaretler yağdırdı.

Sonuç; Babacan da dolarla beraber damdan düşmüşe döndü. Moral bozukluğu içinde sağa sola çamur atmaya başladı. Anlıyoruz; Babacan için kolay değil. Erken zafer sarhoşluğuna kapılıp çirkinleştikçe çirkinleşti, telafi edemeyeceği laflar etti; ancak hiç beklenmedik bir anda Erdoğan'ın doları aşağı çeken hamlesi gelince muhalefetle beraber Babacan da beyninden vurulmuşa döndü. Şimdi bu kadar çok çirkinleşmenin kendisine ne kazandırdığını düşünüyordur, herhalde.

Foncu medyanın hali ise fazlasıyla gülünçtü. Ekranlarda nasıl dilleri tutuldu, elleri kolları birbirine karıştı, dolar düşüyor diye? Bu nasıl bir memleket düşmanlığıdır? Herkes ailesinin, çocuğunun, vatanının geleceğinden endişe ederken, foncu medya daha çok kriz peşinde koştu! Dolar yükselsin, ülke ekonomisi batsın da kendilerine yol açılsın diye çabaladılar. Bu nasıl bir rezillik, utanmazlıktır?

Oysa Türkiye toparlanıyor, diye sevinmeleri gerekirdi. Bu ülkenin batışına ümit bağlayanların bu ülkeyle en küçük bir aidiyetleri maalesef kalmamış. Bu gerçeği bir kez daha gördük. Yazık!

<p> </p>

Muhalefet liderleri neden Sedef Kabaş'ı savundu?

Savaş kahramanı hayvanlar!

Bu belirtileri bilmek hayatınızı kurtarabilir! İşte belirtilerine göre kanser türleri

Polislerin yaptığı baskında ele geçirdi! Ev yapımı ölüm makineleri