• $13,5002
  • €15,334
  • 770.366
  • 1809.65
19 Kasım 2021 Cuma

Muhalefetin dolar sörfü, Erdoğan'ın “düşük faiz” kararlılığı

Muhalefet liderleri için dün güzel bir gündü. Sıkıştıkları "Kandil" köşesinden dolar kurundaki yükselişle "rahat" bir nefes aldılar.

Kandil'in teşekkürlere boğduğu Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası'nın faiz indirim kararının ardından yine yükselişe geçen dolar üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklendi ve tezkereye hayır kararını unutturmaya çalıştı.

İYİ Parti Meral Akşener için de doların yükselişi bulunmaz bir nimetti adeta. Şehit yakınlarına ettikleri küfürle kamuoyunun şimşeklerini üzerine çeken Meral Akşener, dün "dolar çıktı, ülke battı" yaygarasıyla gündemin değişmiş olmasının tadını çıkarıyordu.

DEVA'nın adı sanı unutulan Ali Babacan'ı da dün sahnede yerini aldı. "Dolar" kendisinin uzmanlık alanı sanki. Oysa "doların sahiplerinin memuru" kendisi. Zaten başka türlü gündeme gelme ihtimali de yok. Babacan da dün "Yazıklar olsun Erdoğan" çıkışıyla gündemde kendine yer bulmaya çalıştı. Erdoğan'a ne kadar küfür ve hakaret etseler o kadar prim kazanıyorlar nitekim. Bu yüzden Babacan hiçbir fırsatı kaçırmamaya çalışıyor.

HDP'nin doğal lideri gibi davranan hapisteki Selahattin Demirtaş bile dolar fırsatını kaçırmamıştı. Sosyal medyada dolar üzerinden kendisi "Türk kardeşlerim, Erdoğan'ı alaşağı edelim" twitleri sallıyordu.

Muhalefet liderleri dolar sörfü yapadursun, Cumhurbaşkanı Erdoğan taviz vermeden, büyük bir kararlılıkla, tüm istismarlara açık olmasına rağmen faiz lobisine prim vermemekte kararlı. Erdoğan, Türkiye'yi yüksek faiz kıskacından kurtarmak için büyük bir kararlılık sergiliyor. Hem de politik kariyerini bile ortaya koyarak. Eğer ülkenin geleceği söz konusuysa kendi kariyerinizi de bir tarafa bırakırsınız. Erdoğan'ın bu kararlılığı, muhalefet liderlerine de aslında ders niteliği taşıyor. Bırakın bu ucuz hesapları, kitapları; amacımız eğer ülkeyi büyütüp güçlendirmekse, o zaman faizler düşmek zorunda. Bütün dünyayı Erdoğan'a karşı ayaklandırsanız bile o, bu kararından geri adım atmaz; nitekim Erdoğan, geri adım atmayacağını son faiz açıklamalarıyla bir kez daha göstererek kanıtladı. Muhalefet liderleri dolar sörfü yaparak uçacaklarını zannediyorlarsa yanılırlar. Dolarla gündemi değiştirmek kolay ama seçimi kazanmak zor!

<p>Bu hafta GTA 5'in çevrim içi modundaki özel sunuculara yerleştirilen aşı merkezleri ve oyun içeri

GTA 5'te aşı kuyrukları oluştu | TeknoZone #11

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor