• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
24 Haziran 2022 Cuma

Muhalefet, sosyal yangını körüklüyor

Muhalefet cephesi, bu yıl yazın gelmesini iple çekiyordu. Orman yangınları başladığında onlar da şehirlerde sosyal yangınları ateşleyeceklerdi!

Bunu geçen yıl iyice çalıştılar, tecrübe ettiler; orman yangınları, insanoğlunun başa çıkmakta en çok zorlandığı afetlerin başında geliyor. Yani muhaliflik taslamak için en uygun alanlardan biri. İlk yangın haberiyle "hükümeti devirme" festivali de başlıyor.

Şarlatanlıkla karışık bu duyarlılık gösterileri aslında geçen yıldan kabak tadı verdi; ister doğal olaylarla ya da ihmalkarlıkla ister sabotaj sonucu olsun; orman yangınları bu ülkenin bütününün meselesidir. Üzerinde partizanlık yapılacak bir alan hiç değil.

Fakat, hükümetin karşısında etik değerlere sahip, ilkeli, rasyonel bir muhalefet cephesi olmadığından her konu gibi orman yangınları da istismar edilebilmektedir. Muhalefet, orman yangınlarını hükümeti yıpratma fırsatı olarak görmektedir. Deprem, sel gibi bütün doğal afetleri aslında bu kapsamda değerlendiriyorlar artık.

Ne var ki ormanlarımız sadece doğal sebeplerle, dikkatsizlik ve ihmalkarlık yüzünden yanmıyor. Ülkemizin en büyük milli serveti olan ormanlarımıza terör örgütleri tarafından sabotajlar da yapılmaktadır. Komşu ülke istihbarat servislerinin de bu sabotajlarda payı büyüktür.

Terör örgütü PKK ve HDP'nin bu konudaki sicili de son derece kabarık. Kandil'deki terör baronlarının her yıl ormanlarımızın yakılması için talimatlar verdiği de sır değil.

Türk Silahlı Kuvvetleri karşısında dağda çaresiz kalan terör örgütü ormanlarımıza sabotajlar düzenleyerek içini soğutmaya çalışırken, muhalefet partileri, işin bu yanını görmezden gelerek hükümeti hedef tahtasına oturtmak için uğraşmaktadır.

Ancak ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, orman yangınları üzerinden siyasete tahvil edilecek bir oy yoktur. Kamuoyu olup biteni görecek, kavrayacak kadar düşünceli ve bilinçlidir. Muhalefet cephesi, 2023 seçimlerinde bu gerçeği bir kez daha idrak edecektir.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?