• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
8 Ocak 2024 Pazartesi

Milletle gönül bağını yakalayan bir isim: Murat Kurum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için dün Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısıyla start verdi. Erdoğan, dün 26 ilin belediye başkan adayını açıkladı. Geri kalan belediye başkan adayları ise 15 Ocak'ta açıklanacak.

Gözler şüphesiz Erdoğan'ın açıklayacağı İstanbul adayı üzerindeydi. Erdoğan, AK Parti'nin İstanbul adayı olarak eski Şehircilik ve Çevre Bakanı Murat Kurum ismini açıkladı.

İnşaat mühendisi olan Murat Kurum, 48 yaşında AK Parti'nin genç ve en parlak siyasetçilerinden. Beş yıllık bakanlığı döneminde çok büyük başarılara imza attı. Kurum, görevi süresince 365 bin konut, 46 bin afet konutu, yüze yakın tarihi meydan düzenlemesi ve 500 millet bahçesi yapımına imza atmış biri.

Millet, bu başarılı ismi ilk kez değişik şehirlerdeki deprem ve büyük afetlerin hemen ardından sahada görüp tanıdı. Ancak 6 Şubat depreminden sonra Murat Kurum sahada ortaya koyduğu çabayla, bitmek tükenmek bilmez enerjisi ve çalışkanlığıyla, çözüm üretme gücüyle milletin gönlüne girmeyi başardı.

İstanbul adayının kim olacağı konusu gündeme geldiği günden itibaren de Murat Kurum ilk akla gelen isimlerin başındaydı.

Adaylar arasında uzun bir rekabet süreci yaşansa da Murat Kurum'un ismi aslında millet tarafından satın alınmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sahayı çok iyi okuyan bir isim. Haliç'teki konuşmasında da aday belirleme için adeta bütün şehirleri okuduklarını ve titiz bir çalışma süreci yürüttüklerini anlattı. Murat Kurum tesadüf değil, İstanbul okumasından çıkan bir isim. AK Parti, milletle gönül bağı kurmayı başardığını görerek Murat Kurum ismini tercih etti.

Murat Kurum, sadece AK Parti tabanında değil, genel olarak bütün seçmen kesiminde karşılığı olan bir isim. İstanbul'u almak için de sadece AK Parti oylarının konsolide edilmesi yetmiyor, Cumhur İttifakı'nın da dışında, sağ seçmenin genelinden oy alması gerekiyor. Ki, Murat Kurum aday adayları arasında bu özellikleri taşıyan neredeyse tek isim olarak öne çıkmıştı. Bu açıdan bakıldığında da Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'nin Murat Kurum kararı, İstanbul için son derece isabetli oldu. AK Parti, Murat Kurum'la İstanbul'u almaya çok yaklaşmıştır. Bir yol kazası olmazsa İstanbul'un tercihi Murat Kurum'dan yana olacaktır.

<p>Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un Türkiye ile ülkesi arasındaki Savunma ve Ekonomik İşbir

İmzalar atıldı! Somali'de anlaşma sonrası kutlama töreni

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu