• $13,283
  • €15,0304
  • 765.357
  • 1809.65
3 Haziran 2020 Çarşamba

Meclis'e kapağı atan Gladio artıkları

Koronavirüs sonrası dönemin ipuçlarını ABD’de patlak veren sokak olaylarına bakarak görebiliriz. Pandeminin yarattığı ekonomik sıkıntıları dünyanın her yerinde toplumsal ve siyasal alana tahvil ederek rant devşirmeye çalışacak güçler çıkacak. Tıpkı ABD’de yaşanan toplumsal olayları Trump’ın devrilmesine dönüştürmek isteyenlerin çıkması gibi.

Türkiye’de de bundan sonraki süreci Amerika’dakine benzer şekilde ilerletmek isteyecekler. Bizdeki muhalefetin iplerinin Amerika’ya uzandığını unutmayalım. Aslında toplumsal olayları körüklemeye şimdiden başladılar bile. Geleneksel sinir uçlarını ufaktan ufaktan kaşıyorlar. Kilisilere saldırı, azınlık vakıflarına tehdit, “Kürtçe şarkı” cinayeti, minarelerde ezan yerine şarkı türkü çalınması gibi birtakım tahrik eylemleri devreye koyuldu.

Yabancısı olmadığımız bu provokasyonları Türkiye’nin Gladio’su olan, tasfiye edilmesine rağmen kıyıda köşede ve bilhassa da Meclis’te hala varlığını koruyan FETÖ’den tanıyoruz. Bu FETÖ Gladiosu’nun kimi üyeleri siyasi partilere girerek, kimileri Meclis’e vekil yapılarak kılıçtan kurtarıldı. Şimdi bunlar dokunulmazlık zırhı altında mümkün mertebe dezenformasyon ve provokasyon işlerine bakıyorlar. CHP’de, HDP’de, İYİ Parti’de, hatta Saadet’te bir sürü var bunlardan.

Ankara’da bir araç içinde yüksek sesle müzik dinleyenleri uyardığı için öldürülen Barış Çakan adlı gençle ilgili olayı “Kürtçe şarkı cinayeti” diye büyük bir provokasyona dönüştürmek isteyenler de işte CHP ve HDP’deki bu milletvekilleriydi. Önceki gün toplumsal bir çatışma üretebilmek için var güçleriyle dezenformasyon yaptılar. Kürtleri kışkırtmaya, sokak olayları patlatmaya çalıştılar.

Ancak bu provokasyon denemesi de tutmadı; zira kamuoyu CHP, PKK/HDP ve FETÖ’nün ortaklaşa düzenlediği bu provokasyonun yabancısı değil. Millet yıllardır bu tür kışkırtmalara tanık oluyor ve faillerini de yakından tanıyor. Türkiye artık bu tuzaklara düşmez elbette ama yine de Meclis’e kapağı atan bu Gladio artığı kışkırtıcılara karşı dikkatli olunmalı ve olası provokasyonlara geçit verilmemeli.  

<p>Bu hafta GTA 5'in çevrim içi modundaki özel sunuculara yerleştirilen aşı merkezleri ve oyun içeri

GTA 5'te aşı kuyrukları oluştu | TeknoZone #11

Yunus polislerinin zorlu eğitiminden kareler

Misafirlerini kendi tasarladığı 'dönen ev'de ağırlıyor

Çöpe gidecek malzemeleri dönüştürüp dünyaya pazarlıyor