• $28,9631
  • €31,5192
  • 1940.07
  • 8026.27
10 Şubat 2021 Çarşamba

Kocaman bir yalana imza atan 147 yazar!

Muhalif medyaya bakıyorum; "147 yazardan Boğaziçi öğrencilerine destek" başlığı ön planda. Öğrencileri gazlamaya devam ediyorlar.

Bir türlü değişmedi bu "bildiri" geleneği; başına Orhan Pamuk'un adını geçirip, ardına da yüzlerce ismi ekleyerek "devrimci eylem koyuyorlar" herhalde.

Hangisi yazar, hangisi okur o da belli değil; Nobel ödüllü Orhan Pamuk'u başa geçirince "tamam" diyorsunuz, kimse bu bildiriye laf edemez. Koskoca Orhan Pamuk var ya!

Diğerleri de Orhan Pamuk ve birkaç tanınmış yazarın arkasına kaynak yaparak eklemlenen solcu gettonun propagandistleri.

Orhan Pamuk ne yapsın; imza verse bir türlü, vermese bin türlü. Doğduğuna pişman ederler imza vermese. Şükrüye Tutkun örneği ortada; sosyal medyada yediği linçin haddi hesabı yok. Dürüstçe konuştuğu için Şükrüye Hanım'a hayatı dar ettiler.

Yazarların, sanatçıların işi kolay değil elbet; dürüstçe konuşmaya kalksalar başlarına bin türlü iş geliyor. Derin ajanslar tarafından saldırıya uğruyorlar. Bu ajansların yönlendirdiği "sosyal linçlere" maruz kalıyorlar. Dışlanıp işsiz kalmaktan ya da en kötüsü gözden düşürülmekten korkuyorlar.

Tabii, imzacı yazarlar için "Ne var bunda, öğrencilere jest yapmışlar" denebilir. İyi de bu yazarlar neden bildirilerine yalanı meze yapıyorlar?

147 yazarın bildirisinin merkezine "aşağı bak" yalanı oturtulmuş. Görüntülerle çürütülen, bir ajans manipülasyonu olduğu ortaya çıkan bir yalanın üzerine hangi doğru lafı ya da beklentiyi inşa edebilirler?

"Aşağı bak" yalanı, tamamen bir kitle yönlendirme operasyonuydu. Profesyonel bir çalışmanın ürünüydü. Bu yalan deşifre edilmiş ve gözler önüne serilmişken; sevgili yazarlarımız neden hâlâ "polis, öğrencilerimize aşağı bak diyor" yalanını sürdürüyor? Bildiler imzalarken yalanlara ihtiyacınız mı var?

Ajans üretimi yalan bir slogan üzerine bildiri imzalamak bu 147 yazara yakıştı mı?

Ben yakışmadı diye düşünüyorum ama bu "yazar" arkadaşlar anlaşılan kendilerine yakıştırmışlar ki, hiç utanmadan yalan bir slogan üzerine temellendirilen bildirilere imza atabiliyorlar!

Bu 147 yazar, imzaladıkları bildirinin kenarına köşesine ekledikleri bir sürü süslü lafla, attıkları özgürlük nutuklarıyla kocaman bir yalana imza attıklarını gizleyemezler. Yazık olan da bu, bilmem anlaşılıyor mu?

<p>Çanakkale Boğazı ile adalar hattında ulaşımı sağlayan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş'den yapılan açıklam

Bozcaada ve Gökçeada'ya 2 gündür sefer yapılamıyor

Beşiktaş'ta yeni bir dönem başlıyor! İşte Hasan Arat'ın yapacakları...

5 Aralık 2023 BİM aktüel ürünler kataloğu

Ağrı'da yoğun sis etkili oldu