• $32,3404
  • €34,9675
  • 2392.91
  • 10391.9
23 Eylül 2022 Cuma

Kılıçdaroğlu'nun kaptanlığında bu gemi batar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesinin "dini olarak yanlış olduğunu" nefes nefese anlatıyor.

Benzer bir telaş CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nda da var; günlerdir klavye başında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı sosyal konut projesinin ne kadar kötü olduğunu -dili döndüğünce- anlatmaya çalışıyor.

6'lı masadaki "muhafazakâr" partiler de ayrı koldan "projenin belirsiz" olduğu propagandasıyla ortaklarına destek olmaya çabalıyor.

CHP'ye yakın medya da akla zarar emlak hesaplamalarıyla aslında bu konutların fiyatlarının 20 yıl sonunda 80 milyona kadar çıkabileceğini izleyicilerine kanıtlamaya uğraşıyor.

Muhalefetin işi gerçekten zor; "doğru" işleri "yanlış" göstermek hiç kolay değil. Yalana başvurmak kaçınılmaz olur.

6'lı masanın, Erdoğan'ın konut sorununu çözmek amacıyla ilk etabını açıkladığı dev projenin yanında elle tutulur daha tek bir projesi yok. Erdoğan'la nasıl yarışacaklar? Hala parlamenter sistem gevelemeleriyle 2023 seçimini alacaklarını mı sanıyorlar? Halka ne verebilirler? Erdoğan'ın halka sunduğu mega projeleri kötüleyerek bir yere varmaları mümkün değil.

6'lı masadaki kaos ve çatırdamaların asıl sebebi havanın Erdoğan'dan yana döndüğünü net olarak görmeleri. Erdoğan'ın kesin bir üstünlükle 2023'ü de alacağını şimdiden görüyorlar. Eskiden "kim ortak aday olsa kazanacak zaten" diyorlardı. Şimdi 6'lı masada böyle kararlılık görüyor musunuz?

Erdoğan'ın seçimleri kazanacağı ufukta belirirken, 6'lı masadakiler de tek tek kendi gemisini kurtarma derdine düştü.

Birbirlerine düşmelerinin sebebi seçimi kaybedeceklerini görmeleri. 6'lı masayla beraber batmamak için ayrı yollar aramaya başladılar. Meral Akşener de Kılıçdaroğlu'nun dümeninde batmamak için kendisine çıkış yolu aramakla meşgul. Şapkadan İmamoğlu'nu mu çıkarır, Mansur Yavaş'ı mı bilinmez; Akşener 6'lı masada durmaya devam ederse kendi partisini de CHP'yle birlikte batıracak. Bu kesin!

<p>Erbil - Guyer yolu üzerindeki yakıt dağıtım işletmesi ve zift deposunun da yer aldığı rafineride

Erbil'de petrol rafinerisinde patlama! Alevler geceyi aydınlattı

Ankara'da yol çöktü! Ekipler yolu araç trafiğine kapattı

Bursa'da korkutan görüntü! Balık ölümleriyle ilgili inceleme başlatıldı

Rus donanması Küba'nın Havana Limanı'nda! Amerika'yı alarma geçiren görüntü