• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
1 Ağustos 2018 Çarşamba

Kemal Bey’in ‘gizli merkezi’ kimler?

CHP’de kararların partinin yetkili kurullarında alınmadığına ilişkin medyada son derece önemli bir tartışma yürüyor. CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerden Tuncay Özkan’ın, Halk TV Genel Yayın Müdürü Şaban Sevinç’e aktardığı bilgiye göre; CHP’de alınacak kararları Kemal Kılıçdaroğlu’na dikte eden gizli bir merkez bulunuyor. Kemal Kılıçdaroğlu, bu gizli merkezden aldığı direktiflerle önce MYK’yı topluyor, ardından da kendisine dikte ettirilen kararları bu kurul üzerinden meşrulaşarak ilan ediyor. Kemal Bey, bir nevi CHP içinde kara para aklama işlevi görüyor.

CHP’yi yakından takip eden gazeteciler için, hatta sıradan vatandaşlar için bile bu bilgiler sır değil. Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına geldiği günden beri parti politikalarının dışarıdan belirlendiği biliniyor. Bu gerçeği görmemek için zaten siyasi kör olmak gerekiyor.

Burada akla gelen en doğru soru bu “gizli merkez”in kimlerden veya hangi çevrelerden oluştuğu sorusudur? Doğru yanıtı bulmak için çok fazla araştırma yapmaya da lüzum yok. CHP’de olup biteni göz ucuyla takip eden herkes biliyor ki, Kemal Bey’in danıştığı “gizli merkez”, onu CHP Genel Başkanlık koltuğuna oturtanlardan başkası değil.

Daha sıradan bir milletvekiliyken eline dosyalar tutuşturarak Kemal Bey’i medyada parlatan, onu adım adım CHP Genel Başkanlık koltuğuna doğru yola çıkaran FETÖ’cülerdi. Deniz Baykal’ı koltuğundan eden, kaset kumpasını düzenleyenin FETÖ’cüler olduğu artık mahkeme kararlarıyla da tescillenmiş durumda.

Bu durumda hâlâ Kemal Kılıçdaroğlu’nun hangi “gizli merkez”in adamı olduğunu tartışmak da gereksiz. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Fetullahçıların adamı olduğunu bilmeyen anlamayan kalmadı. CHP’deki “gizli merkez” de FETÖ’cü kuryelerdir. Kendisine neyi, hangi bilgiyi, talimatı, emri ulaştırırlarsa Kemal Kılıçdaroğlu da onu CHP yetkili kurullarını kullanarak bir parti kararına dönüştürmektedir. FETÖ, CHP’de hem iktidar konumunda, hem de genel başkan düzeyinde etkili. CHP’de değişim tartışmaları bu noktadan başlamadığı sürece hiçbir olumlu netice vermez.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!