• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
11 Ekim 2021 Pazartesi

Kemal Bey'in ‘gerilim' senaryosu

Önlerinde Atatürk fotoğrafı, arkalarında Türk bayrağı varsa dikkat edin. Yine bir hinlik düşünüyorlar demektir. İsmail Küçükkaya'nın FOX'ta yayına aldığı Selahattin Demirtaş'ın önüne koyduğu Atatürk fotoğrafı gibi. Ya da Kemal Kılıçdaroğlu'nun profil fotoğrafını değiştirerek arkasına Türk bayrağını alması gibi. Bu pozlara muhalefet cenahının her platformunda rastlarız.

Ama nedense bu Atatürk'çülük tipi devleti çökertmek için yola çıkan FETÖ ile yakın işbirliği yapabiliyor, cumhuriyeti bölmek için 40 yıldır Türkiye'nin başına bela edilen terör örgütü PKK ve HDP'yle de ittifak geliştirebiliyor!

Bütün bu suç ortaklığını ise Erdoğan düşmanlığı ve İslam nefretiyle örtmeye çalışıyorlar.

Atatürk fotoğrafını öne koyup arkasından her türlü gayri milli dalavereyi çevirmek meşru yani!

Oysa Atatürkçülük en azından milli devleti sahiplenmeyi gerektirir. Vatanını, ülkesini, bayrağını savunmayı kapsar. Fakat Kemal Kılıçdaroğlu'yla beraber ürettikleri bu "yeni CHP"lilik maalesef tam tersine işliyor.

Türkiye'yi işgale açık hale getirmek için darbeye kalkışanlarla birlikte hareket ediyorlar; PKK'yla da yakınlıkları, ittifakları sır değil. En kötüsü, tüm bunları önlerinde Atatürk fotoğrafı, arkalarında Türk bayrağı resimleriyle yapıyorlar.

Kemal Bey'in son numarası da "2023'e doğru iktidarın siyasi cinayetleri devreye sokabileceği" yönündeki çıkışı oldu. Demirtaş da vaktinde böyle şeyler söylüyordu. 7 Haziran öncesi. PKK bomba patlatıyordu, Demirtaş da "devlet katliam yaptı" diye propaganda edip önünü açıyordu. Artık yabancısı değiliz; her seçim öncesi gerilimi artırmak için bu söylentileri dolaşıma sokuyorlar.

Ama her iftira aslında bir itirafı içeriyor. Türkiye'nin en karanlık siyasi cinayetlerinin arkasındaki örgütler olan FETÖ ve PKK'yla ittifak yapanların masum pozlar takınarak "siyasi cinayetler işlenebilir, buradan uyarıyorum" demesi büyük bir çarpıtmadır. Devlet her şeye hâkim. Ortada terör yapacak gruplar da kalmadı. FETÖ ve PKK'nın nefesi kesildi. Boşuna gerilim pompalamayın.

Bu gerilimi yaymak için tabii bazı popüler tipleri kullanıyorlar. "Ülke gerilimden kırılıyormuş, bu gidişle 2023'e yetişmezmişiz" falan. Boşuna yoruluyorlar bence. Gidip tansiyonlarını ölçtürsünler. Bu ülke, PKK terörünü ve FETÖ'nün açık örtülü darbe girişimlerini aşarak bugünlere geldi. Bu saatten sonra da devlet kimseye pabuç bırakmaz.

<p>Denizli'deki suç örgütü operasyonunda yakalanan 21 şüpheliden 17'si tutuklandı. </p><p>İl Emniyet

Suç örgütüne yönelik operasyon: 17 kişi tutuklandı

İkinci el araba alacaklar dikkat: Bu otomobiller 50 bin TL ile 250 bin TL arası!

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi