• $32,2053
  • €35,1156
  • 2500.7
  • 10643.6
3 Ekim 2022 Pazartesi

Kemal Bey ruh ikizini bulmak için mi ABD'ye gidiyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'ye 9-13 Ekim arasında yapacağı ziyaretle ilgili olarak "ABD'ye gideceğim ama birilerinin dediği gibi icazet almak için değil" dedi.

Peki niçin gidiyormuş?

Onu da şu sözlerle açıklıyor: "Bay Kemal dünyada yalnız değil. Çok sayıda Bay Kemal var dünyada. Ben de, o Bay Kemallerin bir araya gelmesi ve daha hakkaniyetli bir dünyayı konuşması gerektiğine inanıyorum."

ABD'ye daha önce FETÖ'nün akredite ettiği (17-25 Aralık polis-yargı darbesi öncesi) Kemal Bey'in bu sözleri fazlasıyla içerikten yoksun, manasız ve Amerika ziyaretinin gerçek nedenlerini örten bir özellik taşıyor.

Ne yani, Kemal Bey Amerika'ya ruh ikizini aramaya mı gidiyor?

"Daha hakkaniyetli bir dünya için gidiyorum" vs. lafları da popülist bile denmeyecek koflukta, içi boş ve kamuoyuna da pek bir şey anlatmıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ziyaretinin tek amacı adaylık için "uluslararası güçlerin" onayını koparmak ve bu güçlerden icazet almaktır.

Bunu başarma ihtimali ise son derece zayıf görünüyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu topu taca atsa da hala oyunda. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kemal Bey'in adaylığına hâlâ karşı.

Bu şartlarda, mutabakat sağlamadan Amerika'ya giderse elleri boş döner. Kılıçdaroğlu Amerika'da da "kazanacak aday-adam lazım" telkinleriyle karşılaşabilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmek isteyen asıl güç, ABD Başkanı Biden'da temsilini bulan, Amerikan sistemine hâkim küreselci çevrelerdir.

2023 seçimleri ABD için de son şans özelliği taşıyor ve bu "son şansı" da Kemal Bey'in adaylığını destekleyerek değerlendireceklerini hiç sanmıyorum.

FETÖ için de durum farklı değil; 2023 seçimleri FETÖ'nün tümden sonunu getirecek, şimdiden görünüyor. Bu koşullar altında son kurşunlarını Kemal Bey'i aday yaparak harcamaları düşünülemez. Kaset operasyonuyla CHP'nin başına getirdikleri için kuşkusuz saygıda kusur etmiyorlar. Ama Kılıçdaroğlu'nun 2023 seçimlerini kazanma ihtimalinin olmadığını onlar da görüyor. Kemal Bey'i Amerika'da biraz gezdirip, havalı birkaç görüşme ayarladıktan sonra "işe kabul edilip edilmediğiniz konusunda size telefonla döneriz" diyerek Türkiye'ye uğurlarlar.

Sonra ne mi olur; "kazanacak aday" diye başka ismi dolaşıma sokarlar. Büyük ihtimalle o ismi de Kemal Bey'e açıklatarak son darbeyi de indirmiş olurlar.

Şimdiden geçmiş olsun!

<p>Ekranınızın çatladığını düşündüyseniz merak etmeyin...</p><p>Telefonunuz kırılmadı.</p><p>Logo te

X'in logosu neden değişti?

60 KPSS puanı yetiyor: İlan resmen açıklandı! Onlarca personel alımı yapılacak…

Türk Yıldızları'ndan nefes kesen gösteri!

Soykırımcı İsrail on binlerce Filistinliyi katletti... Ez-Zeytun mahallesi yerle bir oldu!