• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
18 Haziran 2021 Cuma

Kemal Bey, kaset-video ve tape işlerini sever

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP İzmir il binasına yönelik gerçekleşen saldırıyı kınadığı mesajında "Bakalım bu olaylar ileride hangi videonun konusu olacak" diyerek kendince Sedat Peker'in videolarına atıfta bulunuyordu.

Yadırgamamak gerekiyor; Kemal Bey, bu kaset-video ve tape işlerini sever. Bugünkü kariyerini Baykal kasetine borçlu olduğunu düşünürsek pek haksız da sayılmaz. Sanki bütün bu kaset işleri Kemal Bey'in yolunu açmaya programlı.

Kılıçdaroğlu'na CHP'deki Genel Başkanlık yolunu bir kaset açmıştı. 17-25 Aralık'ta FETÖ'nün montajlı kasetleri az kalsın onu iktidara da taşıyacaktı. Polis-Yargı darbesinin hedefi biraz da buydu. Kemal Bey, o günlerde Nutuk'a sarılır gibi FETÖ'nün montajlı tapelerine sarılmıştı. Meclis kürsüsünden Nutuk okur gibi yüksek sesle bu tapeleri paylaşıyordu.

Doğru, kasetle genel başkanlık koltuğuna oturmuştu; bir kasetle de hükümetin başına geçeceğini düşünmüş olmalı. Devir kaset-video devri! Kemal Bey'in Peker'in videolarını diline dolamasının sebebi bu. Bu videoların kendi yolunu açacağını sanıyor; 2023'ü Peker'in videolarıyla alacağını bile hesaplıyor. Oysa kasetle gelen kasetle gider; bu basit kuralı da bilmeyecek kadar basiretsiz ve öngörüden yoksun, maalesef.

Siyasette liderlerin yolunu girdiği seçim yarışları açar. Girdiği 10 seçimi de kaybeden Kemal Bey'in kariyerindeki tek başarı hikayesi kasetle gelen koltuğu. Bu durum, kendisini hâlâ olumsuz etkiliyor. Kaset işlerine bu kadar ehemmiyet vermesinin sebebi bu olsa gerek. Yazık! Muhalefet cephesinde yeni bir şey yok. Bu yüzden de kaybetmeye mahkûmlar.

<p>Kahraman polis memuru Fethi Sekin'in  şehit olduğu saldırıya bomba temin eden PKK'lı teröristin i

Bombalar tatlı kutularında gelmiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı