• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
19 Nisan 2021 Pazartesi

Kemal Bey “128 milyar dolar” yalanına neden sarıldı?

Toplum bir süredir CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başını çektiği muhalefetin "128 milyar dolar" yalanına maruz kalıyor.

Bu yalana biraz daha ciddiyet kazandırmak için afişler hazırlatıp sağa sola astılar. Hep bir ağızdan tekrarladıklarında dikkat çekeceklerini biliyorlar.

Sadece iktidar çevrelerinden değil, muhalif kesimden de uzman isimlerin konuya açıklık getirmesine karşın Kemal Bey, aynı yalanda ısrar etmeyi sürdürdü.

Peki Kemal Bey, bu rezerv yalanını neden gündeme getirme gereği duydu?

Bu sorunun yanıtı 104 emekli amiralin hükümeti hedef alan muhtırasında yatıyor.

Bu muhtıranın en önemli yanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun anti demokratik arayışlar içinde olduğunu ortaya çıkarmasıydı. "Demokrasi" söylemini dilinden düşürmeyen CHP'nin, darbeci gelenekle bağı ve ilişkileri tekrar gün yüzüne çıktı. CHP'nin anti demokratik müdahalelerle siyaseti dizayn etme hesapları deşifre oldu.

İşte "128 milyar dolar" yalanı, emekli amirallerle hükümete kumpas kuran Kemal Kılıçdaroğlu'nu bu açmazdan kurtarmak için gündeme getirildi.

CHP'li İlhan Kesici'nin "para kaybolmaz, aklı basan herkes MB bilançolarına bakarak 128 milyar doların nerede olduğunu görebilir" yönündeki sözleri, emekli amirallerle hükümete kumpas kuran Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik bir rahatsızlığın da yansımasıydı.

Bu arada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "erken seçim" söylemi de gerçeği yansıtmıyor, daha ziyade dikkatleri saptırmaya dönük bir söylem ve taktik. CHP'nin seçimlerle ilgili en ufak bir hazırlığı ve hareketi yok. Kemal Kılıçdaroğlu da bütün umudunu dışarıdan ve içeriden körüklenecek anti demokratik müdahalelere, kriz ve kaos yaratacak olaylara bağlamış durumda. Amirallerin muhtırası da ülkede kriz çıkarmaya, kaos yaratmaya dönük bir girişimdi. Merkezinde de CHP vardı ancak bu girişim ellerinde patladı. "128 milyar dolar" yalanı işte bu gerçeği gizlemek için gündemde.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak