• $16,3858
  • €17,5863
  • 973.556
  • 2450.84
26 Şubat 2021 Cuma

Kandil'in CHP'ye sunduğu ‘fırsat' neydi?

Terör örgütü PKK'nın Gara'da rehin tuttuğu 13 vatandaşımızı neden şehit ettiği gün geçtikte daha da netleşiyor. Bu kanlı planı, Kandil'deki terör baronlarının önde gelenlerinden biri önceki gün şöyle dışa vurdu: "Gara'da (13 kişiyi öldürdük) muhalefetin eline büyük fırsat geçti, hükümeti devirmek için kullanamadılar."

HDP'nin, Gara operasyonunun sabahında "Türk askeri, Gara'daki rehineleri bombalayarak öldürdü" kampanyasını neden başlattığı da böylece anlaşılıyor. "13 vatandaşı asker öldürdü" diye yaygara yaparak kasıtlı olarak hükümeti hedefe koymaya çalıştılar.

Hatırlanacak olursa bu çabalara CHP'den de destek geldi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun, terör örgütü PKK yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef göstermesi; CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in "Mesele vatandaşlarımızı kimin öldürdüğü değil" sözleri, CHP'nin, terör örgütünün kendilerine sunduğu "fırsatı" değerlendirmek amacıyla aldıkları bir pozisyon olduğu görülüyor.

PKK Gara'da 13 vatandaşımızı şehit ederken, içeride de HDP ve CHP, bu katliamın sorumlusunun Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğu kampanyasını başlatarak hükümeti hedef aldılar.

Ne var ki Cumhurbaşkanı Erdoğan, süreci ilk andan itibaren çok doğru yöneterek; Gara'da olup biteni kamuoyuna anında doğru aktararak CHP ve HDP'nin oyununu bozdu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, olayın ilk saatlerinde basına yaptıkları detaylı açıklamalar ile Meclis'teki konuşmaları, milletin de olup biteni doğru anlamasını sağladı. Böylece CHP ve HDP'nin, Gara'da şehit düşen vatandaşlarımız üzerinden hükümeti hedef gösteren ajitasyon fırtınası boşa çıktı.

Bu tablo, Türkiye'nin nasıl bir oyuna sahne olduğunu gösterirken, aynı zamanda önümüzdeki dönemde sahnelenecek oyunların da fragmanını içeriyor. Terör örgütü PKK, FETÖ ve HDP, CHP'yi yanlarına alarak kurdukları tuzaklarla, hain saldırılarla hükümeti yıpratmaya, sıkıştırmaya, devirmeye çalışacaklar. Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel üzerinden maalesef CHP'yi de bu oyuna dahil etmişler. CHP'yi terör örgütüyle sekronize hareket içine almışlar.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

Diş taşlarına karşı doğal çözüm! İşte mucize yöntem

Nesli tükenmek üzere! Komodo ejderinin yumurtadan çıkış anı böyle görüntülendi

Elini sokan yılanla hastaneye koştu