• $31,0708
  • €33,679
  • 2032.57
  • 9374.2
11 Nisan 2022 Pazartesi

İstanbul'u batırdılar sıra Türkiye'de mi?

Borç batağına saplanan Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki İBB, 6 benzemez partinin bugününü olduğu kadar yarınını da yansıtıyor.

Muhalefetin ortak adayı olan İmamoğlu'nun yaptıkları 6 partinin iktidara geldiğinde neler yapacağının da teminatıdır, anlayacağınız.

İBB gibi dünya çapında başarılı bir belediyeyi kısa sürede -Sayıştay'ın da tespit ettiği gibi- yüksek faizli dış borçlanmayla on yıllarca içinden çıkılamayacak bir borç batağına soktu.

Sosyeteye şirin görünmek için dışarıdan getirdiği tangoculara yüz binlerce lira ödeyen İmamoğlu, yandaş sanatçılara belediye kasasından akıttığı milyonlarca lirayla da şu ana kadar kendi reklamının dışında ciddi bir icraata imza atmış değil.

6'lı masa ittifakının da yarın olası bir şekilde iktidara gelmesi halinde Türkiye'yi bekleyen felaket İstanbul'dan kat be kat daha kötü olacak. Bırakın Türkiye'yi kalkındırmayı, İmamoğlu gibi dört başı mamur bir şekilde devraldıkları bir yönetimi kısa sürede batırma noktasına geleceklerdir.

Görünen köy kılavuz istemez; İmamoğlu şu ana kadar neyi başardıysa 6'lı ittifak da bunun ötesine geçemez. Bu durumdayken bile hâlâ Türkiye'yi devralmayı düşünmeleri aslında seçmenin aklını ve iradesini hiçe saymalarından kaynaklanıyor.

Türk seçmenin, dünyanın yeniden paylaşılmaya çalışıldığı bu küresel kriz ortamında geminin dümenini bir grup kifayetsiz muhterise bırakacağını sanmaları büyük bir ahmaklık. Seçmenin iktidara karşı şüphesiz rahatsızlığı, kızgınlığı, öfkesi, tepkisi vardır. Fakat vatandaşların kendi ülkelerini ve evlatlarının geleceğini 6 benzemez liyakatsizin insafına terk etmeleri de beklenemez.

Gerçekçi olalım; seçmen, İstanbul'u batıran bu partilere "Alın bir de Türkiye'yi batırın" demez. Telafisi olacak, olmayacak hatalar, deneyimler vardır. İstanbul'un telafisi imkân dahilinde ama Türkiye'nin değil. Bu yüzden boşuna hayal kurmasınlar; milletin 6'lı ittifaka teslim edeceği bir Türkiye yok!

<p>İsrail aylardır Mescid-i Aksa'ya girmek isteyen Filistinlilere kısıtlamalar uyguluyor. Filistinli

Mescid-i Aksa'ya Filistinliler akın etti

70.000 TL'den başlıyor: Kapış kapış gidiyor! İkinci el otomobil alacaklar dikkat…

Yavruları için ölümü göze aldı! Piton yılanı ile komodo ejderi karşı karşıya gelirse

Çöp evde emekli öğretmenin cansız bedeni bulundu! Yaklaşık 10 gündür haber alınamıyordu