• $ 7,8816
  • € 9,2843
  • 482.287
  • 1205.37
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

İnce'ye “aklından dahi geçirme” tehdidi

Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılarak yeni bir parti kurma planının olup olmadığını bilmiyoruz. CHP kurultayında gördüğü muameleden sonra aklından yeni bir parti kurma fikrinin geçtiği muhakkak. Herhalde, etrafıyla “ne yapalım” diye düşünce alışverişinde bulunmaya başladığı sırada, çok sıkı takip altında olduğundan olsa gerek, daha fikir düzeyindeki “yeni parti” fikri deşifre edildi.

Muharrem İnce, gündem olmanın keyfini çıkarmaya çalışırken, eş zamanlı olarak kendisini hedef alan, tek merkezden yönetilen saldırılar da başladı.

Bu tabloya baktığımızda şu gerçeği görüyoruz; Türk siyasi alanını kontrol etmeye çalışan, özellikle de CHP’yi kontrol altında tutan güçler açısından denetim dışı, yeni bir partiye tahammül yok.

Bu güç, AK Parti’den iki yeni parti çıkardı. Ve bu gücün isteği CHP’den yeni bir parti çıkmaması yönünde.

Muharrem İnce’ye şiddetli bir saldırı, tehdit kampanyasıyla “sakın, yeni bir oluşumu aklından bile geçirme” mesajı veriliyor. Zaten, İnce de şu ana kadar ayrılmayı sadece aklından geçirmiş durumda. Fazlasını yapmış değil.

İnce’nin önünde şüphesiz farklı seçenekler var. Ama daha yolun başında İnce’yi “hain” ilan ederek, tehdit ve gözdağı vererek yıldırmaya başladılar.

Muharrem İnce 40 yıllık siyasetçi. Türkiye’de işlerin nasıl döndüğünü elbette biliyor. İnce’nin karşısında sadece genel merkez yok,

CHP’yi kontrol eden küresel güçler de var. Başına neler geleceğini tahmin edebiliyor. Arkasında destek olmadan, tek başına yola çıkmanın başına türlü felaketler açacağını görüyor. CHP’de milli ve yerli bir çizgi ortaya koymanın, varlık göstermenin mümkün olup olmadığını İnce, bu hafta hem kendisine hem de bize gösterecek.

19 Ekim 2020 Güncel Haberler

19 Ekim 2020 Güncel Haberler

Fethiye'de yağış sonrası denizin rengi değişti

Fethiye'de yağış sonrası denizin rengi değişti

İstanbul'da kaçak silah imalathanesine baskında yakalanan 3 şüphe

İstanbul'da kaçak silah imalathanesine baskında yakalanan 3 şüpheli tutuklandı

Başı beladan kurtulmayan hayvanlar

Başı beladan kurtulmayan hayvanlar