• $28,9208
  • €31,485
  • 1924.11
  • 8026.27
7 Haziran 2023 Çarşamba

İmralı avukatı HDP'nin yeni eş başkanı oluyor

Seçim yenilgisini derinden hissedenlerin başında HDP ve terör karargâhı Kandil geliyor. Çünkü seçimlerde bütün kozlarını masaya sürüp toptan kaybettiler. Siyaset yapmadılar, kumar oynadılar. Her kumarbazın başına gelecek sonu yaşadılar. Şu an büyük bir moral bozukluğu ve ruhsal çöküş içindeler.

Terör örgütü PKK ve HDP'nin tam olarak "kaybı" nedir, diye sorulabilir? Ellerindeki "pazarlık" gücünü kaybettiler! Zaten ellerinde "pazarlık" gücünden gayrı bir şey yoktu. Fakat bunu da hoyratça harcadılar. Bütün bahisleri Kemal Kılıçdaroğlu'na yatırdılar. Ve göz göre göre, tümden kaybedecekleri bir yola girdiler.

Seçim sonrası Kandil, HDP, Demirtaş arasında ayrı ayrı çatışmalar yaşanıyor. HDP kendi içinde onlarca fraksiyona bölünmüş durumda. Kandil, Kılıçdaroğlu'nu desteklemeye HDP'den daha hevesli olduğu için bu konuda HDP'lileri doğrudan suçlayamıyor. "Yerellerde etkili çalışma yürütülemedi" diyerek mevcut eş başkanların görev bırakmasını istiyor.

HDP de Kandil'e yüklenecek halde olmadığı için Demirtaş'a yükleniyor. Demirtaş ile HDP yönetimi arasında ciddi bir savaş yaşanıyor. Başak Demirtaş, HDP yönetimini "kocamı, üç kez istemesine rağmen aday yapmadılar" diye suçluyor. Demirtaş, eleştirilerin hedefi olmamak için "aktif siyaseti bıraktım" diyerek numara yapıyor.

Sonuç olarak PKK'yı korku dağları sarmış durumda. Erdoğan'a karşı oluşturulan şer cephesi tümüyle kaybetti ve şimdi Kandil de bunun sonuçlarıyla yüzleşmekle karşı karşıya.

HDP de aynı şekilde bütün önemini kaybetmiş olmanın yanı sıra ellerindeki belediyeleri de kaybederek, yeni kayyımların devreye girebileceğini ve giderek küçüleceklerini görüyor.

Meseleyi terör örgütü PKK ve HDP'nin seçim yenilgisi olarak görmek çok eksik olur. Kaybedenler, CHP ve HDP'yi de yöneten üst akıl ve güçler.

Şimdi terör örgütü adına da yeni bir oyun kuruluyor. CHP'ye paralel, onunla uyum içinde bir hazırlık bu. Ellerini o kadar çabuk tutmuşlar ki, şimdiden siyaseti yakın geleceğe göre tasarlamaya çalışıyorlar.

HDP'nin yapacağı kongrede mevcut eş başkanlar aday olmayacak. Belirleyecekleri yeni eş başkanlardan biri daha önce Öcalan'ın avukatlığını yapmış bir isim. Bu ismin özelliği ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerine geçmeye çalışan Ekrem İmamoğlu ile çok yakın olması. Diğer eş başkan adayı ise Yeşil Sol listelerinden seçilen kadın bir milletvekili.

HDP ve CHP'nin genel başkan ve yeni yönetimlerini üst bir merkezin tek elden oluşturmaya çalıştığı anlaşılıyor. Ve zaman geçirmeden devreye girdikleri görülüyor. Hiç boşluk bırakmıyorlar!

<p>Şanlıurfa'da silah ve mühimmat kaçakçılarına yönelik operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı. İl J

Şanlıurfa'da silah kaçakçılığı operasyonu: 5 gözaltı

Filistinlilerin kefenleri Beyaz Saray önünde

70 bin TL'den başlıyor: Kaçıran pişman oluyor! İşte adeta kapış kapış giden otomobiller

Tokat'ta bir garaj alev alev yandı! 4 araç kullanılamaz hale geldi