• $31,3879
  • €34,0706
  • 2100.98
  • 9097.15
29 Ekim 2021 Cuma

İmamoğlu'nun velisi Akşener, HDP'nin emir eri Kılıçdaroğlu

Önce Fatih Sultan Mehmet benzetmesi yaptı, sonra ablasının İBB Başkanı İmamoğlu'nun yüzünde "Rabbi Yessir"i gördüğünü açıkladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den bahsediyoruz. İmamoğlu'nun aday yapmak için bu sıralar hayli aktif. Ve bunun için türlü türlü numaralara başvurmaktan geri durmuyor. Bir yandan şanlı tarihimize, bir yandan İslamiyet'e göndermeler yaparak İmamoğlu'nun adaylığının önünü açmaya çalışıyor.

Kime karşı?

Elbette ki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı. Kılıçdaroğlu'nu iyice köşeye sıkıştırmış durumdalar. Akşener, Kılıçdaroğlu'nun ne aday olmasını ne de aday belirlemesini istiyor. İmamoğlu'na razı etmeye çalışıyor Kılıçdaroğlu'nu. Kemal Bey de az kurt değil tabii, tüm yetkisini kullanmaya çalışarak İmamoğlu'nu devre dışı bırakmak için uğraşıyor. Her platformda İmamoğlu için "belediye başkanı olarak kalsın" açıklaması yapıyor.

Fakat, bu hamleleriyle Kemal Bey, Atina'dan başlayarak Anadolu turuna çıkan İmamoğlu'nu geriletebilmiş değil. Son Diyarbakır çıkarmasıyla İmamoğlu adaylığa biraz daha yaklaşmış durumda.

Kemal Kılıçdaroğlu da peş peşe hamlelerle öne çıkmaya çabalıyor. Barzani'ye adam göndermeler, "Kürt sorununun muhatabı HDP'dir" demelerden sonra bir de PKK'ya yönelik sınır ötesi operasyonlara "hayır" kararı geldi CHP'den. Kılıçdaroğlu'nun aday olabilmek için şu ana kadar PKK-HDP cephesine vermediği taviz kalmadı. Aday olmak için bu kadarını veren seçilme karşılığında daha neleri verir artık siz düşünün. Tezkereye 'hayır' demek zaten Suriye'de PKK devletine yeşil ışık yakmak anlamına geliyor. Bu onursuz tavizler Kılıçdaroğlu'nu aday yapmaya yeter mi bilmiyorum; ama Kılıçdaroğlu'nun, Cumhuriyetin ilanının 98 yıldönümünde CHP'yi getirdiği nokta tam olarak burası.

<p>ABD'nin California eyaletine bağlı Sierra Nevada bölgesini kar fırtınası vurdu. Sabah saatlerine

California'da kar fırtınası

Sağlık çalışanları Filistin için ''sessiz yürüyüş'' yaptı

Hak mahrumiyeti cezası bulunan başkan kiraladığı yük asansöründe takımının maçını izledi

Park halindeki araçta ceset bulundu! İstanbul Bahçelievler'de dehşet