• $28,9339
  • €31,6782
  • 1899.11
  • 8016.72
16 Ağustos 2023 Çarşamba

İmamoğlu ikinci raundu da kaybetti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı bugüne karşı giriştiği iki önemli adaylık yarışını da kaybetti.

İmamoğlu, önce "cumhurbaşkanı adayı" olarak Kemal Bey'in karşısına çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı "kazanamayacak aday" kampanyasını İmamoğlu finanse etti. İYİ Parti'nin desteğiyle hayli mesafe de kat etti.

Saraçhane'de Meral Akşener ile gerçekleştirdiği sarmaş dolaş gövde gösterisi İmamoğlu'na olan desteği öne çıkarsa da netice vermedi.

Kemal Kılıçdaroğlu hem İmamoğlu'nu hem Meral Akşener'i mağlup etmesini bildi.

Yanına "cumhurbaşkanı yardımcısı" olarak verilen İmamoğlu'na "çırak" muamelesi yaparak gücünü kanıtladı. Cumhurbaşkanlığı adaylığı yarışında Kemal Kılıçdaroğlu, ipi göğüsleyerek birinci raundu kazandı.

14-28 Mayıs seçimlerinde alınan ağır yenilgi ise İmamoğlu'nun yüzünü güldürdü. Ona ikinci bir 'şans kapısı' araladı. Seçim sabahı erkenden harekete geçerek Kılıçdaroğlu'na karşı "değişim" mücadelesi başlattığını ilan etti.

İlk günlerin özgüveniyle Kılıçdaroğlu'nun görevi bırakması gerektiğini de söylemeye başladı. Fonladığı medyadan Kılıçdaroğlu'na karşı büyük bir taarruz başlattı.

Ne var ki İmamoğlu'nun CHP genel başkanlığı koltuğu için giriştiği ikinci mücadele de çok geçmeden netleşti.

Gizli darbe toplantılarıyla Kılıçdaroğlu'nun "A Takımı"nı yanına almasına rağmen Kılıçdaroğlu, parti içi mücadelede çetin ceviz olduğunu bir kez daha kanıtlayacaktı.

Kılıçdaroğlu, önce kurultay hazırlıklarına başlayarak delegeleri sağlama aldı. Delege sayısı açısından kendisini sağlama aldığında ise İmamoğlu'na karşı daha kararlı hareket etmeye koyuldu.

İmamoğlu'nun kaleleri tek tek düştü. Kılıçdaroğlu'na karşı delege savaşını kaybetti. Son vuruşu yine Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. İmamoğlu'na "Kararını ver belediye başkan adayı mısın, değil misin? Aday değilsen yerine İstanbul'a bir aday hazırlayacağım" ültimatomunu verdi!

İmamoğlu dün "Ben kendimi İstanbul ile mühürlü kabul ediyorum" diyerek 2024 İBB adaylığını ilan etmek zorunda kaldı. Böylece İmamoğlu, Kılıçdaroğlu'na karşı giriştiği mücadelede ikinci raundu da kaybetmiş oldu.

<p>Maçın oynanacağı Right to Dream Park'ta ilk 15 dakikası basına açık olan antrenman, teknik direkt

Fenerbahçe'nin rakibi Nordsjaelland'ın sahasında karlar temizlendi! İşte o anlar...

Böyle balık tutma yöntemi görmediniz! İzleyenler gözlerine inanamadı

Edin Dzeko'dan itiraf! ''Fenerbahçe'ye gelmemin en büyük nedeni...''

İstanbul Arnavutköy'de İETT durağında dehşet! Oğlunun ölüm yıl dönümünde eski dünürüne kurşun yağdırdı