• $16,2039
  • €17,3945
  • 966.121
  • 2438.84
5 Nisan 2021 Pazartesi

Erdoğan'ı tehdit ediyorlar

Gece yarısı bildirilerini geride bıraktığımızı düşünüyordum. 15 Temmuz hain darbe girişimi tecrübesinin ardından darbe heveslerinin geride kalması gerekiyordu.

Ancak yakın tarihten yeterince ders almadığı anlaşılan 104 emekli amiral, yetkileri ve hadleri olmadığı halde bir gece yarısı muhtıra niteliğinde bildiri yayınlayarak millet iradesine ayar vermeye kalkışabiliyor.

Bu emekli amiraller hiçbir gerçekçi argümana sahip olmadan rahatlıkla, "aksi halde" diye başlayan cümlelerle hükümeti darbeyle, iç savaş ve bölünmeyle tehdit etmişlerdir.

Bu darbeci zihniyeti 15 Temmuz'dan bağımsız görmemek gerekiyor. 15 Temmuz'un arkasındaki aklın hedefi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı durdurup devre dışı bırakmaktı; bu imzacı amiraller de Erdoğan'ı hedef gösterip darbe ve iç savaşla tehdit ediyorlar.


Hele hele hükümete, özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "beka" uyarısı yapacak en son kişi bu emekli askerler olabilir. Cumhurbaşkanı Erdoğan hem içeride hem dışarıda devletimizi güçlü hale getirmeyi başaran bir liderdir. ABD güdümlü FETÖ ve PKK'nın Türkiye'yi bölünmenin eşiğine getirdiği bir sır değil herhalde. Devlet dışarıdan ve içeriden kuşatıldığı bir dönemde devreye Erdoğan girdi. Devleti FETÖ'nün elinden kurtaran ve PKK'yı bu topraklardan kazıyan Erdoğan'dan başkası olmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Doğu Akdeniz'de, Irak ve Suriye'nin kuzeyinde dünyaya meydan okumasaydı bugün güneydoğu PKK/YPG/HDP'nin elindeydi, mavi vatansa Antalya körfezinden ibaret olacaktı.

FETÖ karşısında dut yemiş bülbüle dönen, PKK devleti için "komşu olalım" diyecek kadar alçalan, Doğu Akdeniz'de Mavi vatan için kıyasıya bir mücadele verilirken ortalıkta görünmeyen amirallerin kimseye "beka" dersi vermeye hakkı yok.

Bu bildirinin amacı ABD Başkanı Joe Biden'ın zamanında açık açık söylediği "Erdoğan devirme" sürecini başlatmaktır. Gece yarısı muhtırasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedefe koymuşlardır.

Asla, "şu niyetle bu niyetle yazılan bir bildiri, sarhoş kafası" diyerek geçiştirilemez. Erdoğan karşıtı kampanyanın startını imzacı amiraller üzerinden verdiler. Yabancı devletlerin 5. kolu için olarak devreye girmişlerdir. Kaos, kargaşa, istikrarsızlık yaratarak ABD'nin Erdoğan'ı devirme planını hayata geçirmeye çalışacaklar. Ve bu süreci 2023'e kadar değişik biçimlerde sürdürecekler. Buna hazırlıklı olalım.

<p>Hepimiz mutsuz olduğumuz belli olmasın diye gülümsemeyi kendimize maske ediniriz. Ama bazen bunu

Neden ‘sahte' güleriz? : Gizli Depresyon

pirinç tanelerini sanat eserine dönüştürüyor! Görenler şaşkınlığını gizleyemiyor

İOS 16 ne zaman geliyor? İşte iPhone'lara gelmesi beklenen yeni özellikler

Çanakkale denizinden çıkarıldı! 1614 adet temizlendi