• $32,4884
  • €34,7125
  • 2478.3
  • 9530.47
30 Nisan 2021 Cuma

Erdoğan'a cephe almalarının sebebi

ABD'nin proje örgütü FETÖ tasfiye edildi, ediliyor; PKK ise Türkiye'den kazındı, sınır dışında ise imha operasyonlarıyla karşı karşıya. Batı'daki Türkiye karşıtlığının, bölgedeki bazı devletlerin geliştirdiği Türkiye düşmanlığının; hatta içeride muhalefet cephesinde Erdoğan'a karşı birleşmenin altında esas olarak bu sebep yatıyor.

ABD Başkanı Joe Biden'ın, 1915 olaylarını "soykırım" olarak anmasının sebeplerinden biri de budur. FETÖ ve PKK'yı tasfiye eden Erdoğan'ı "müttefik" olarak görmeleri tabii ki imkansız. Küreselcilerin taşeron devleti İran'ın, Türkiye ile yakınlaştığı gerekçesiyle Irak Başbakanı Kazımi'yi indirmek istemesinin arkasında da bu gerçek yatıyor. ABD bir yandan, İran diğer yandan terör örgütü PKK'yı imhadan kurtarmak için Erdoğan'a karşı cephe alıyor. ABD dünyayı, İran bölgeyi Türkiye'ye karşı dizayn etmeye çalışıyor.

İçeride CHP ve İYİ Parti'yi HDP'yle ittifaka götüren sebep de budur. PKK'yı imhadan kurtaracak son seçenek olarak ellerinde bu kaldı. CHP'nin başlattığı "her aileden bir oy HDP'ye" kampanyasını hatırlayalım. Cumhuriyetin kurucu partisi CHP'yi, cumhuriyeti yıkmak için yola çıkan PKK/HDP'ye oy istemek için yollara düşürdüler.

Muhalefetin hedefinde basit bir iktidar hesabı yok; amaçları, Erdoğan'ı devirerek FETÖ ve PKK'nın tasfiyesini engellemektir. Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'in son dönemde girdiği hallere bakarsak bu gerçeği daha iyi anlarız. Kemal Kılıçdaroğlu devleti ve milleti bir yana bırakıp HDP'ye kalkan oluyor; Meral Akşener, terör örgütü PKK'nın adını geçirdiği tvitleri silerek bir yerleri kızdırmaktan kaçınıyor. Bu kadarını kim hayal edebilirdi? Sözde merkezde yer alan partiler terör örgütüne laf gelmesin diye adeta kırk takla atıyor!

Terör örgütü PKK ve FETÖ'yü tasfiye etmek aslında bugüne kadar hep bir devlet kararına kalmıştı. Ve bu kararı da şimdiye kadar sadece Erdoğan aldı. Her gün, farklı cephelerden körüklenen Erdoğan düşmanlığı işte bu kararla bağlantılıdır. Erdoğan içeride ve dışarıda bu yüzden hedef haline getirildi. Kontrol edebildikleri sosyolojiyi Erdoğan'a karşı kışkırttılar. Türkiye'yi FETÖ ve PKK'ya teslim etseydi Erdoğan'a Nobel Barış Ödülü verir, tarihe de böyle geçirirlerdi. Ama bu tuzağa düşüremedikleri için dünyayı Erdoğan'a düşman yapmaya kalktılar.

"Turuncu devrim" denemeleriyle, darbe girişimleriyle deviremedikleri Erdoğan kısa sürede Türkiye'yi ayaklandırıp güçlendirdi. Devleti bölgesel bir güç haline getirdi. Küresel bir oyuncu, aktör yaptı. Bugün demokrasi adına, özgürlükler adına, ekonomik sıkıntılar adına bu ülkeyi kötüleyenlerin asıl amacı Türkiye'yi daha iyi bir noktaya taşımak değil; daha da zayıflatarak güçsüzleştirip teslim almaktır. Yüz yıl önce "hürriyet", "adalet" sloganlarıyla yıkıma götürülen koskoca bir imparatorluğun bakiyesiyiz zira. Birinci hata büyük bir trajediydi, ikincisi komedi olur, bilelim!

<p>İran'da nükleer programı   'Barış için Atom', aslında ABD'nin yardımı ile başlatıldı. </p><p>5 nü

İran ve İsrail arasında 'nükleer' gerginlik!

Türkiye'de il olmaya aday ilçeler belli oldu! İstanbul'dan üç ilçe var

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi