• $8,099
  • €9,7068
  • 454.421
  • 1378.37
01 Mart 2021 Pazartesi

Erbakan'ın mirasıyla Erdoğan'ı mı vuracaksınız?

Siyaset toplumu etkileme sanatıdır. Eğer güçlü hikayeniz yoksa, etkileyici proje ve argümanlardan yoksunsanız başarılı olma şansınız da yoktur.

Türkiye'de siyasi muhalefetin en büyük eksiği toplumu etkileyecek sahici bir hikayeye sahip olmaması. Topluma ne bir ideal sunabiliyorlar ne de bir başarı vaadi.

Son dönemde merhum Erbakan'ın mirasına sarılmalarının sebebi de biraz bu. Erbakan, hayalleriyle toplumu etkileyebilen bir siyasi aktördü. Bu uğurda büyük bedeller ödedi, 28 Şubat darbesiyle iktidardan uzaklaştırıldı.

Muhalefetin bugün Erbakan'ı hatırlamasının sebebi, toplumda, özellikle de muhafazakar kesimde Erbakan'ın çok önemli bir yerinin bulunmasıdır.

Muhalefet etkileyici bir hikayeye, projeye sahip olmadığından Erbakan'ın mirasının arkasına saklanarak muhafazakar kesime ulaşmaya çalışıyor.

Saadet Partisi'nin yöneticileri ile AK Parti'den kopan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nda sahici bir hikaye olsa zaten Erbakan'a ihtiyaç duymazlardı. CHP'nin yanına HDP ve İYİ Parti'yi vermelerine rağmen toplumda bir karşılık üretemediler. Şimdi hepsini birleştirerek; CHP, HDP ve İYİ Parti'nin yanına Saadet Partisi, DEVA ve Gelecek Partisi'ni de vererek, Erbakan'ın siyasi mirası üzerinden muhafazakârları etkilemeyi deneyecekler.

Oysa Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erbakan'ın hayallerini gerçekleştiren, özlemini duyduğu Türkiye'yi yaratan bir lider. Erbakan'ın gerçek anlamda da mirasını temsil eden isim.

Toplum bu gerçeğin farkında olmasa Erdoğan'ın liderliğine 18 yıldır aralıksız onay verir miydi?

CHP ve HDP'yle birleşen Saadet Partisi, DEVA ve Gelecek Partisi mi Erbakan'ın mirasına sahip çıkacak? Erbakan'ı indirenlerle birleşerek hangi mirasa sahip çıkıyorlar diye sormak gerekiyor?

Muhalefetin amacı Erbakan'ın mirasını arkasına alarak muhafazakâr kesime ulaşmak ve Erdoğan'ı indirmek!

Açık değil mi?

<p>Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen Koronavirüs'ün kalp rahatsızlığı olanlar üzerindeki etkis

Koronavirüs Kalp Krizine Yol Açar Mı?

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler