• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
22 Şubat 2021 Pazartesi

Er Ryan'ı değil, PKK'yı kurtarmak

Gara operasyonu hem dışarıda hem içeride ses getirdi. Terör örgütü PKK'nın "ulaşılmaz" sanılan terör kamplarına Türk Silahlı Kuvvetleri bir gece ansızın iniverdi. Ankara, terörü kaynağında bitirme harekatlarına yeni Amerikan başkanı Biden döneminde de devam edeceği mesajını verdi.

Buna karşın Biden ile beraber CENTCOM (Merkez Kuvvetler Komutanlığı), Trump döneminde askıya aldığı planlarını hızla hayata geçirmeye koyuldu. Biden'ın seçilmesinden sonra "Amerika geri döndü" değerlendirmelerine yol açan gelişmelere bir yenisi eklendi. Terör örgütü YPG'ye yönelik TIR'lar dolusu malzeme desteği gönderen ABD, bölgeye yeni bir askeri üs kurmak için harekete geçti.

NATO'nun Irak'taki misyonunun sayısını 500'den 4 bine çıkarılması kararı da bu çerçevede okunmalı. ABD "terör devleti" kurana kadar yanı başımızda kalmayı sürdürecek. Açık ki, bu durum aynı zamanda ABD'nin terör örgütü PKK'yı Suriye ve Irak'ta korumaya devam edeceği anlamına geliyor. Kimden? Elbette Türkiye'den!

ABD, terör örgütünü Türkiye'nin imhasından kurtarmak için her enstrümanı kullanacaktır. FETÖ gibi PKK da büyük bir projedir, öyle kolay kolay yok edilmesini izlemezler.

Türkiye'nin Irak'ta artan etkisi de gözlerinden kaçmıyor. Bağdat yönetimiyle Ankara arasında son dönemde artan yakınlaşma ve işbirliğinden rahatsızlık duyuyorlar. Nitekim Bağdat ve Erbil'le yakınlaşan Ankara, terör örgütü PKK'nın "ulaşılmaz" denilen kamplarına kadar müdahale imkanı buldu. Türkiye adım adım alan daraltıyor, PKK için stratejik önemde olan Sincar, Mahmur ve Kandil'deki terör kamplarına doğru ilerliyor.

Suriye'den sonra Irak'ta da artan Türkiye etkisini tehlikeli görüyorlar; zira 40 yıldır başımıza bela edilen terör örgütünün sonu geliyor.

Meşhur Amerikan filmi Er Ryan'ı kurtarmak filminde olduğu gibi Biden ABD'si, bu kez PKK'yı kurtarmak için geliyor. Terör örgütünü, Türkiye'ye karşı korumak ve bu terör yapısını adım adım devlete dönüştürmenin peşindeler. Suriye ve Irak'taki Amerikan varlığının başka açıklaması yok.

Ne var ki, bu tedbirler Ankara'yı sınırlamak bir yana bölgeye ağırlığını daha fazla koymasını beraberinde getirecek. Türkiye, Irak ve Suriye'de beklenenin aksine önümüzdeki dönemde güç kazanacak. Suriye'de YPG'ye, Irak'ta PKK'ya yönelik askeri müdahaleler artarak devam edecek. Türkiye terörü içeride bitirme noktasına kadar getirdi. Sınırlarımızdaki terör kamplarını dağıttı. İçlerdeki teröre de nefes aldırmıyor. İşte bu kararlılık ABD'nin bölgeyle ilgili ameliyat planlarını engelleyecek, Ankara'nın bölgesel bir güç olduğunu ABD'ye de kanıtlayacak.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak