• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
8 Şubat 2021 Pazartesi

Demirtaş'lı, Kavala'lı “Boğaziçi Dayanışması”!

Taksim Dayanışması"nı sanırım herkes hatırlar; Gezi olayları sırasında ortaya çıkan ve ülkenin mega projelerinin durdurulmasını talep olarak öne süren grubun ismiydi. Kuzey Marmara Otoyolu ve 3. Köprü'nün, Avrasya Tüneli ve Türkiye'nin yüz akı daha birçok projenin durdurulmasını istiyorlardı.

Bu kez benzer bir vaka Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanıyor. Rektör atamasını bahane ederek ortaya çıkan "Boğaziçi Dayanışması" adlı grup, Türkiye'nin büyük projelerinin tamamlanmış olmasından kaynaklansa gerek; bu kez mahkemelerin ve siyasi partilerin alanına giren konularda hadleri olmayan, hatta akıllarının da pek alamayacağı konularda mektuplar yayınlayarak değerlendirmelerde bulunuyorlar.

Rektör atamasıyla tutuklu yargılanan HDP'nin eski eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın, Osman Kavala'nın, Soma'nın, 34 Uludereli köylünün nasıl bir bağlantısı olabilir?

Boğaziçi'ne rektör atamasıyla kamu kurumlarındaki FETÖ'cülerin temizlenmesini öngören kararnamelerin (KHK) nasıl bir ilgisi var?

"Boğaziçi Dayanışması", HDP ve CHP'nin dahi o kadar alakadar olmadığı konuları aşıp, PKK ve FETÖ'nün geliştirdiği siyasi argümanları papağan gibi tekrarlayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a laf yetiştirmeye çalışıyor.

Gençlik isyancıdır; gençlik eleştirir, sınır tanımaz; gençlik boyun eğmez, itaat etmez; tamam, haklısınız. Peki, idari bir konu olan Rektörlüğe itiraz etmekle Demirtaş'ı savunmayı, Osman Kavala'yı arkalamayı nasıl bağdaştırıyorsunuz? Boğaziçi Üniversitesi CHP ve HDP'nin, Soros'un arka bahçesi mi? Kendi sorunlarınız dururken PKK ve HDP'nin, FETÖ ve CHP'nin siyasi kaygılarını neden gündeme getirip Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alıyorsunuz?

İyi niyetli değerlendirmeler boşuna; ne "Taksim Dayanışması"nın olayların çıkmasına neden olan ağaçlarla bir bağlantısı vardı; ne "Boğaziçi Dayanışması"nın üniversitenin rektörlük sorunuyla ilgili bir ilgisi var. Gezi'de mesele ağaç değildi, Boğaziçi'nde de mesele Rektör değil! Bu yüzden Boğaziçi olayları masum bir itiraz olarak kabul görmeyecek.

Tavsiyem, bir an önce başladıkları yere geri dönmeleri; zira rektör atamasına itiraz için çıktıkları yolda PKK ve FETÖ'nün, CHP ve HDP'nin argümanlarıyla isyan eden, yer çekiminden kopmuş aklı havada bir grup gence döndüler. Kendini bilmek önemlidir; umarım kendilerini zeki bulan gençler, daha fazla savrulmadan ne yaptıklarının farkına varır, nasıl bir kumpasın içine çekildiklerini görürler.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak