• $17,9678
  • €18,2125
  • 1025.49
  • 2879.39
20 Mayıs 2022 Cuma

DEAŞ yalanından sonra SADAT

FETÖ'nün henüz "cemaat" olduğu günlerdi. El altından tuhaf işler çevirmeye başlamışlardı. Erdoğan'ın nefesini enselerinde hissettiklerinden olsa gerek "baskın basanındır" misali adım adım darbeye hazırlanıyorlardı. MİT TIR'larını durdurarak Türkiye'nin terör örgütü DEAŞ'a silah yardımı yaptığı kampanyasını başlattılar. Erdoğan'ı dolayısıyla Türkiye'yi uluslararası alanda kriminal hale getirmeyi planlıyorlardı. Dışarıda ve içeride kopan fırtınayı dün gibi hatırlıyorum; FETÖ ve PKK, büyük bir DEAŞ yaygarası başlattılar. CHP ve diğer muhalefet aktörleri de balıklama şekilde atlayarak bu operasyona eklemlendiler.

Sonra ne oldu?

"DEAŞ" yalanından dolayı bugüne kadar özür dileyeni hatırlamıyorum. Her gün yeni bir yalanla yollarına devam ettiler. Bugün de "Türkiye DEAŞ'a silah gönderiyor" yalanına benzer bir yalan kampanyasına sarıldılar; adı SADAT!

SADAT denilen yapı, Erdoğan'ın himayesinde suikastçı, terörist, sabotajcı, bombacı, darbeci yetiştiriyormuş! Kılıçdaroğlu, böyle söylüyor. Oysa FETÖ ve PKK'yla bu kadar iç içe olanların başka tarafa bakmaları son derece abes. Darbeye kalkışan da şehirlerde çukur terörüne girişen de milleti canlı bombalarla patlatanlar da kendilerine çok yakın. Ne arasan var içlerinde. Bütün gayri nizami harp uzmanları FETÖ bünyesinde ve bugün Kılıçdaroğlu'nun partisine çalışıyorlar; Kandil'in bile bugün tek umudu CHP değil mi?

SADAT'a gelirsek; kim ne iddia ederse etsin, Erdoğan başkanlığında hiçbir kuruluş bu devletin, bu ülke ve milletin aleyhinde işlerin içerisinde olmadı, olamaz. Kafa karışıklığına gerek yok. Bugüne kadar hiç yanıltmadı, Kılıçdaroğlu ne diyorsa tersi çıktı. "Türkiye DEAŞ'a silah gönderiyor" yalanının benzerini şimdi SADAT üzerinden yürütüyorlar. Bu dezenformasyon kampanyasının kaynağı da içerisi değil dışarısıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ifadesiyle "Kılıçdaroğlu sufleyi dışarıdan" almış ve harekete geçmiştir.

Amaçları hedefleri her neyse başarılı olamayacaklar! Bir kere şunun altını çizelim; muhalefet için ufukta seçim başarısı görünmüyor. Büyük bir kaos çıkarmadan seçimlere girmeleri halinde başarılı olamayacaklarını kesin olarak biliyorlar. Kendilerinde bu akıl elbette yok, dışarıdan bu şekilde bilgilendiriliyorlar. SADAT'ı dillerine dolamalarının sebebi kaos ortamına psikolojik zemin hazırlamak ve şimdiden hedef şaşırtmak. Son günlerde eylem hazırlığında yakalanan "canlı bomba" haberleri de alttan alta yapılan bu kaos hazırlıklarıyla bağlantılı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun her fırsatta "Erdoğan'ın iktidarı bırakmayacağını, bunun için mutlaka bir şeyler yapacağını" söylemesi boşuna değil. Fısıltı gazetesi üzerinden her gün bu söylentileri yayıp duruyorlar. Tam bir gayri nizami harp çalışması.

Ne var ki FETÖ'nün darbe kalkışması ve operasyonlarıyla, DEAŞ ve PKK'nın kanlı terör eylemleriyle başaramadığını Kılıçdaroğlu'nun CHP'sinin yürüttüğü gayri nizami harp çalışmasıyla başarmaları mümkün değil. Zira devlet her şeyin farkında. Millet de dönen dolapların arkasında kimin olduğunu az çok biliyor. Yani başarı şansları yok; 2023'te de kaybedecekler ve bunu şimdiden görmeye başladılar.

<p>Ezgi Aşık soruyor meteoroloji uzmanı Ayhan Erdoğan cevaplıyor.</p>

Yağmurlu hava ne zaman yurdu terk edecek?

Assos kazısında yeni bulgu! 2 bin 200 yıl sonra ortaya çıktı

İnsanların ne kadar acımasız olduğunu gösteren fotoğraflar

Defne Samyeli Deren Talu ve Derin Talu hakkında konuştu: Göz önünde bulunmanın faturaları!