• $32,429
  • €34,507
  • 2483.95
  • 9679.8
16 Şubat 2022 Çarşamba

Davutoğlu'nun aşırı acıklı hikayesi

Yuvarlak masa toplantısının ayrıntıları şaşırtmaya devam ediyor.

Kemal Kılıçdaroğlu ile Ahmet Davutoğlu arasında geçen şu diyalog gerçekten şaşırtıcı.

"Kemal Kılıçdaroğlu: Resimde nerede olmayı düşünürsünüz Ahmet Bey?"

"Ahmet Davutoğlu: Nereye isterseniz koyun!"

Bu diyaloğu aktaran bizzat Ahmet Davutoğlu'nun kendisi. İsmail Saymaz'a dün verdiği mülakatta dile getirdi.

AK Parti'de Dışişleri Bakanlığı'ndan tutalım Başbakanlığa kadar birçok üst düzey görev yapmış bir ismin kendisini Kemal Kılıçdaroğlu'nun ellerine bırakması sizce de trajik değil mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Davutoğlu'nu siyasi hayatın en parlak mevkilerine yerleştirirken; bunlar, kendilerini Kemal Kılıçdaroğlu'nun masasında herhangi bir köşeye yerleşmek için dilenecek kadar düşürdüler.

Ahmet Davutoğlu için "egosu çok büyük" derler; peki gerçekten böyle mi? Egosu bu kadar güçlü olan birinin Erdoğan'a sırtını dönerek Kemal Kılıçdaroğlu'ndan resmin bir köşesinde yer kapmak için dilenmesi aşağılayıcı değil mi?

Son derece aşağılayıcı bir durum aslında. Kimse kendisini partiden kovmadı. Hoşlanmadığı durumlar karşısında bir kenara çekilip onuruyla küsebilirdi. Bir sürü böyle isim var AK Parti'de. Ama kimse işi Tayyip Erdoğan'dan intikama vardırmadı. CHP'nin kapısını çalıp "Erdoğan'ı devirmenize yardımcı olabilirim" demedi. Hiçbir gerekçe Ahmet Davutoğlu'nu haklı çıkarmaz, bugün itibarıyla kendini düşürdüğü bu acıklı durum için.

Ali Babacan'a diyecek bir şey yok; onunki ne ego davası ne intikam hırsı; o baştan beri profesyonel bir isim. Abdullah Gül'ün ekibi olarak hangi resme koysalar pişkin pişkin gülümseyerek poz veren biri.

Yuvarlak masa resmine Davutoğlu'nun Karar gazetesi "tarihi" nitelemesi yapmıştı manşetten. Evet doğru, o resim gerçekten tarihi; Erdoğan'ın yanında başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı yapmış bir ismin muhalefetin masasına ilişerek zavallı bir hale gelişinin ibretlik resmi olarak tarihi!

<p>Türkiye, zengin tarih ve kültür mirasıyla her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turisti kendine çe

Bayram tatilinde müzeleri toplamda 1 milyon 784 bin 233 kişi ziyaret etti

Kaçıran pişman oluyor: 60.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…

AK Parti'de komisyon kuruldu: Yerel seçimin analizi yapılacak

ŞOK 17 Nisan 2024 aktüel ürünler kataloğu